Vigna čínská Metro

Odrůda METRO má až 1 m dlouhé lusky vhodné k vaření i sterilování.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
22 Kč
Cena bez DPH: 19,13 Kč
Není skladem
katalogové číslo: 0941
EAN: 8590396094100
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

METRO - Vigna patří mezi luskoviny, které se pěstovaly již ve starém Egyptě a Arábii. Metro je botanicky Vigna čínská (V. sinensis, syn. V. unguiculata subsp. sesquipedalis). Lodyha je popínavá. Lusky jsou tenké, dlouhé 40 – 100 cm (odtud i archaický název dlouhatec čínský), rovné až šavlovitě prohnuté, na povrchu hladké, tmavě zelené. Semena jsou ledvinovitá, bílá.

Z důvodu velikosti lusků potřebuje rostlina pro správný růst dostatečně vysokou oporu v podobě tyče nebo popínáním u plotu.

Semena se vysévají v první polovině května do sponu 40 × 40 cm po dvou rostlinách, k vhodné opoře. Je možné i před- pěstovat sazenice z dubnového výsevu.

V průběhu vegetace pak musíme zajistit pravidelné kypření a odplevelování půdy. Kromě vyšších nároků na teplo, vyžaduje vigna i dostatek vláhy. Na půdu není příliš náročná. Podmínkou je ale její dobrá propustnost a spíše nižší obsah organických látek, protože v opačném případě dochází k nadměrnému růstu zelené hmoty.

Vhodné je použití čerstvých lusků k vaření i sterilování. Italové tuto odrůdu někdy označují jako špagetovou, pro délku a štíhlost lusků.

Phaseolus vulgaris / Fazula

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina3
Množství6g
Výsev05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň09 / 10
VýrobceSEMO
Cenová skupina3
Množství6g
Výsev05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň09 / 10
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM