Rajče tyčkové Pollicino F1

Vhodná k roubování
vhodná pro balkon
Raná výnosná odrůda s drobnými plody vynikající chuti.
Zobrazit více
89.17% (24 hodnocení)
65 Kč
bez DPH 56,94 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 3238
EAN: 8590396323804
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

POLLICINO F1 – kolekce PRO MLSNÉ JAZÝČKY - tzv. „malá datlová rajčátka“ mají vynikající chuť díky dobré kombinaci cukrů a kyselin. Plody jsou jasně červené, pevné a bezešvé s hmotností cca 30 gramů. Na hroznu (vijanu) je cca 7 - 8 plodů a každá rostlina má cca 9 vijanů.

Raná hybridní odrůda vhodná pro pěstování ve folnících, sklenících i polních podmínkách.

Pokud patříte mezi milovníky rajčat i Vy, jistě víte, že utrhnout si rajče přímo z keříčku a rovnou sníst, je dokonalý zážitek pro chuťové buňky. Rajčata dozrávají na sluníčku, jsou tou nejčervenější a nejvoňavější zeleninou z celého roku. Navíc bohatství zdravých látek v rajčatech je obrovské. Rajčata pomáhají snižovat cholesterol, brání infekcím, snižují množství kyseliny močové, posilují imunitní systém, pomáhají předcházet kardiovaskulárním chorobám, stimulují trávení, pomáhají tělu zbavovat se toxinů díky močopudným látkám, zlepšují hojení ran, kontrolují krevní tlak a co je nejdůležitjší, snižují riziko výskytu až 9 různých typů rakoviny.

Rajčata jsou bohatá na důležité vitamíny skupiny B, A, C, D, E, K. Dále obsahuje kyselinu listovou a fosfor, mangan, zinek, měď a vápník. Obsahují kartenoidy mající antioxidační účinky. Červené plody jsou nejbohatším zdrojem výjimečně silného antioxidantu lykopenu, který pomáhá likvidovat volné radikály v těle. Rajčata jsou také bohatá na vitaminy a minerály, které prospívají očnímu zdraví. Pokud si chcete udržet zrak v kondici a snížit riziko očních chorob, jako jsou katarakty (šedý zákal) a makulární degenerace, určitě rajčata zařaďte do svého jídelníčku. 

Odrůda POLLICINO F1 je vhodná k roubování. Rostlina se roubuje na podnož, která má v porovnání se samotnou rostlinou podstatně vyvinutější kořenový systém. Robustní kořeny podnože pronikají hluboko do půdy a snadněji nacházejí vodu a živiny. V důsledku toho roubovaná rajčata rostou velmi bujně a vitálně a s tím souvisí i jejich vysoká odolnost k chladu. Díky bohatému kořenovému systému podnože může roubovanec plodit v průběhu celé sezony. A co je důležité, roubovaná rajčata lze pěstovat na dva výhony, neboť silné kořeny podnože to zvládnou. To vše vede i k větší odolnosti vůči suchu a následně vyšší úrodě. 

Roubovaná rajčata je možné pěstovat ve sklenících, volné půdě i v nádobách. Největší význam však má jejich využití právě ve sklenících a nádobách kde jsou rostliny rajčat častěji pěstovány po sobě.

Lycopersicon esculentum Mill. / Rajče

Při předpěstování sadby provádíme výsev v březnu. Ve stádiu začátku tvorby pravých listů rostliny přepikýrujeme. Do nevytápěných rychlíren vysazujeme v druhé polovině dubna, ven na záhon po 15. květnu na slunné místo, 3 – 4 rostliny na m2. 

Tyčkové odrůdy vysazujte k opoře, aby jste předešli jejich zlomení. Veďte rajče na jediný výhon, boční výhony vylamujte. Maximální výška by měla být asi 150 cm – pak hlavní výhon zaštípněte. Rostlina se tak nebude vysilovat a všechnu svoji sílu dá do plodů místo do stonku a listů. U keříčkových rajčat tvarujte rostlinu tak, aby bylo uvnitř keříčku dostatek světla.

Velmi důležitá je závlaha. Zajistěte pravidelnou zálivku v delších časových intervalech. Největší potřeba vody nastává v době tvorby plodů, menší potřeba vody je při zrání plodů. Při nedostatku vláhy plody praskají, jsou malé a deformované. Zalévejte rostliny ráno nebo na večer, a to přímo ke kořenům, nikdy ne na list! Výhodná je zálivka podmokem.

Aby zůstala rajčata stále vitální, byla odolnější vůči stresům a měla maximálně možnou násadu květů nezapomínejte na pravidelnou výživu. Střídejte hnojivou zálivku Kristalonu s aplikací Vitality Komplexu Rajče a paprika. Hnojivo obsahuje jedinečné složky, které každá rostlina potřebuje pro svůj zdravý růst a vývoj. Pokud preferujete granulovaná hnojiva, doporučujeme Vám Organo-minerální hnojivo na rajčata a papriky. Černání pupku rajčete je porucha ve výživě rostliny - nedostatek vápníku. Postihuje plody a ty jsou pak zdeformované a na špičce plodu se objevuje černá skvrna. Pokud se porucha objeví, rostliny ošetříme přípravky pro výživu vápníkem, jako je např. AGRO Ledek Vápenatý.

Z nejčastějších chorob se na rajčatech vyskytuje plíseň bramborová – na listech vznikají od okrajů nepravidelné, šedozelené skvrny, které postupně zasychají. Choroba později může napadnout i stonek a plody. Rostliny ošetřujte přípravky Choroby rajčat a okurek STOP RTD, Choroby rajčat a okurek STOP, Plíseň STOP

Proti savým škůdcům (mšice, molice, svilušky či třásněnky) aplikujte již při prvním výskytu ekologický přípravek Rock Effect – nejenže přítomné škůdce zahubí, ale ošetřené rostliny dalším škůdcům nebudou ani chutnat. Postřik aplikujte i z rubu listů, kde se škůdci hlavně vyskytují! 

Keříčkové odrůdy rajčat sklízíme cca 8 týden od výsadby. Tyčkové druhy se sklízejí od 10. až 12. týdne. Vždy se řídíme vzhledem plodů. Rajčata by měla být červená a pevná.

 

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství12 semen
Výsev03 / 04
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstovánípařeniště / skleník / záhon
Sklizeň06 / 07 / 08 / 09 / 10
VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství12 semen
Výsev03 / 04
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstovánípařeniště / skleník / záhon
Sklizeň06 / 07 / 08 / 09 / 10
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM