Mangold Perpetual Spinach (Gator)

Náhrada špenátu pro letní pěstování.
Zobrazit více
100% (1 hodnocení)
Cena
16 Kč
(Cena bez DPH: 13,91 Kč)
Není skladem
katalogové číslo: 4905
EAN: 8590396490506
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

MANGOLD PERPETUAL SPINACH (Gator) - listová odrůda lahůdkového mangoldu s tmavozelenými listy, určená k řezu. Tato odrůda poskytuje v roce několik sklizní. Pro první ponechejte list do výšky 15 cm. Rostliny obrůstají, pro kuchyňské zpracování jsou chutné velmi mladé listy z dalších sklizní. Zejména v letních měsících nahrazuje špenát.

Semínka vysejte nejdříve na konci dubna nebo začátkem května, při dřívějším výsevu by hrozilo riziko vybíhání do květu.

Mangold /  Beta vulgaris L. var. Vulgaris

Mangold je možné vysévat podle toho, ve kterém období ho chcete sklízet. Pro jarní sklizeň se semena vysévají přímo na záhon v dubnu a květnu, pro podzimní a následnou jarní sklizeň v druhé polovině léta. Schopné přezimovat jsou však i rostliny z jarního výsevu.

Pokud se vám podařilo vysít Mangold hustě, po vyklíčení mladé rostlinky vyjednoťte a vyjednocené rostliny můžete vysadit na jiné místo.

Záhon udržujte bez plevelů, pravidelně ho kypřete a zalévejte, ale nepřemokřujte. Mangold skvěle prospívá v blízkosti cibule, salátu nebo keříčkových fazolí. Můžete ho pěstovat i vedle šalvěje, tymiánu, máty, kopru či česneku. Rozhodně však nepatří záhon po červené řepě a ostatních kořenových zeleninách.

Už po pár týdnech jsou listy mangoldu vhodné ke slklizni. Odřezávejte je postupně. Při správné péči můžete sklízet listy až do srpna. Pak začnou rostliny vybíhat do květu. Narůstající květenství pravidelně odstraňujte, aby rostlina věnovala všechnu svou energii tvorbě nových listů.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina2
Množství4g
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň07 / 08
VýrobceSEMO
Cenová skupina2
Množství4g
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň07 / 08
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.