Sazečka - bílá 0,5 kg

-20%
Odrůda jemné bílé sazečky vhodná ke konzumaci i konzervaci.
Zobrazit více
100% (4 hodnocení)
Cena
46 Kč
Cena bez DPH: 40,32 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 0300552
EAN: 1112513306223
Hmotnost: 0.5 Kg
popis
parametry
Soubory ke stažení

Vynikající jemná bílá odrůda sazečky vytváří středně velké cibule ploše elipsovitého tvaru. Cibule jsou vynikající čerstvé do zeleninových salátů nebo pomazánek a jsou také vhodné pro konzervování.

Není vhodná pro skladování.

Allium cepa / Cibula

Pěstování cibule ze sazečky.

Cibule má ráda teplé a slunečné stanoviště, případně polostín. Půda by měla být písčitohlinitá, dobře propustná a humózní. Měla by být také neutrální nebo mírně zásaditá. Zvýšit pH lze pomocí vápence nebo dřevěného popela, který se přimíchá do půdy. V kyselých a těžkých půdách cibule lehce podléhá chorobám.

Sazečka Piroska se vysazuje na venkovní záhony brzy zjara poté, co sluneční paprsky prohřejí půdu a kdy máme jistotu, že už nepřijdou mrazy. Pokud ji vysadíte později, kdy už jsou venku vyšší teploty, obvykle vyběhne do květu.

Při vysazování dodržujte spon 10 x 20 cm a sázejte mělce tak, aby byla špička v úrovni povrchu půdy. Nejvhodnější cibulky jsou o průměru 0,5 až 1,5 cm. Sazečku bychom ale neměli dávat do čerstvě pohnojené zeminy.

Při pěstování cibule je potřeba myslet na dostatečnou závlahu, ale ne přílišné přemokření cibulek, a také na dobrý výběr hnojiva. Cibulím vyhovuje fosfor a draslík, naopak hnojiva s dusíkem či chlorem nejsou vhodná. Pokud má cibule dobré podmínky, pak přihnojování není nutné.

U cibule věnujte pozornost správnému období sklizně – u přezrálých cibulí se častěji vyskytují choroby, předčasně sklizené cibule se zase špatně skladují. Cibule se sklízí v době, kdy porost z jedné třetiny až poloviny polehne (zpravidla koncem července). Sklizená cibule se nechává proschnout na záhoně nebo zavěšená ve svazcích. Když začne zaschlá nať šustit, dává se cibule na chladné a suché místo, s teplotou 0 - 2 ºC.

Parametry

Hmotnost0,5 kg
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň07
Velikost cibule8 - 16 mm
Hmotnost0,5 kg
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Sklizeň07
Velikost cibule8 - 16 mm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM