Allium White Cloud - 10 ks

Vytrvalá bylina s bílými květy, výška 80 cm.
Zobrazit více
100% (7 hodnocení)
Cena
89 Kč
(Cena bez DPH: 77,00 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852724
EAN: 8712438517662
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Allium White Cloud - "bílý mrak" na pohled připomíná chomáčky bavlny. Elegantní a netradiční odrůda okrasného česneku se šedozelenými listy má špičatá poupata, která se otevírají s růžovým nádechem a poté se zbarví do slonovinově bílé. Jedná se o jeden z dlouze kvetoucích okrasných česneků, který se bude nádherně vyjímat ve skupinových výsadbách na trvalkových záhonech nebo na skalkách či jako obruba květinových záhonů.

Allium White Cloud kvete od května do června a dorůstá do výšky až 80 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Allium pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí. 

Karta - Česnek - Allium Summer Drummer (3 cibulí) "C"

Původním stanovištěm okrasných česneků byly slunné stepi, potřebují tedy ke svému růstu světlé stanoviště s dobře propustnou zásaditou nebo neutrální půdou. Dobře zvládají sucho i menší přísun živin, takže budou dobře prosperovat s dalšími suchomilnými rostlinami. Můžete je pěstovat na záhonech, v nádobách, ale i v květináčích na terasách.

Cibulky česneků se sázejí do země v období září až října stejně jako například tulipány, hyacinty nebo modřence. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky). K tomu aby rostliny začali na jaře kvést, potřebují mráz. Jakmile jste cibulky na podzim vysadili, nemusíte už nic dělat.

Jakmile Allium rozkvete můžete se těšit z jeho okouzlujících květenství a nechat je na záhoně až do dozrání semen, ale nedělejte to příliš. Jakmile rostlina vykvete, můžete stonek odříznout a použít jej jako řezanou květinu. Dozrávání semen cibulku velmi vysiluje a nemusela by příští rok už znovu narůst.

Stejně jako ostatní cibuloviny i okrasné česneky na jaře po odkvětu uvadnou, zatáhnou se jim listy a cibulky až do dalšího jara odpočívají pod zemí. Schnoucí listy od rostliny neodstraňujeme, dokud nejsou zcela suché, že se začnou oddělovat samy. 

Okrasné česneky se v zemi sami množí. Po úspěšné sezóně narůstají na původní cibulce nové malé cibulky, ze kterých budou růst nové rostliny. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Velikost květuaž 12 cm
Rozteč mezi rostlinami20 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Velikost květuaž 12 cm
Rozteč mezi rostlinami20 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.