Allium Art - 10 ks

Vytrvalá bylina s jedinečně tvarovanými květy, výška 110 cm.
Zobrazit více
100% (5 hodnocení)
109 Kč
bez DPH 95,20 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 852715
EAN: 8712438517044
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Allium 'Art' je mimořádná odrůda okrasného česneku, vyjimečná svými jedinečně tvarovanými květy v nádherném odstínu fialové. Rostlina dorůstá do výšky až 110 cm.

Tato neobvyklá odrůda okrasného česneku bude díky svým květům ve tvaru pupíku dokonalým kouskem konverzace po celé letní měsíce. Allium 'Art', kvetoucí od května do června, bude nádherně vynikat ve smíšených záhonech, na skalce stejně jako v samoatatných skupinách. 

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Allium pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí. 

Karta - Česnek - Allium Art (10 cibulí) "B"

Původním stanovištěm okrasných česneků byly slunné stepi, potřebují tedy ke svému růstu světlé stanoviště s dobře propustnou zásaditou nebo neutrální půdou. Dobře zvládají sucho i menší přísun živin, takže budou dobře prosperovat s dalšími suchomilnými rostlinami. Můžete je pěstovat na záhonech, v nádobách, ale i v květináčích na terasách.

Cibulky česneků se sázejí do země v období září až října stejně jako například tulipány, hyacinty nebo modřence. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky). K tomu aby rostliny začali na jaře kvést, potřebují mráz. Jakmile jste cibulky na podzim vysadili, nemusíte už nic dělat.

Jakmile Allium rozkvete můžete se těšit z jeho okouzlujících květenství a nechat je na záhoně až do dozrání semen, ale nedělejte to příliš. Jakmile rostlina vykvete, můžete stonek odříznout a použít jej jako řezanou květinu. Dozrávání semen cibulku velmi vysiluje a nemusela by příští rok už znovu narůst.

Stejně jako ostatní cibuloviny i okrasné česneky na jaře po odkvětu uvadnou, zatáhnou se jim listy a cibulky až do dalšího jara odpočívají pod zemí. Schnoucí listy od rostliny neodstraňujeme, dokud nejsou zcela suché, že se začnou oddělovat samy. 

Okrasné česneky se v zemi sami množí. Po úspěšné sezóně narůstají na původní cibulce nové malé cibulky, ze kterých budou růst nové rostliny. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvafialová
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny110 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami10 - 15 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvafialová
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny110 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami10 - 15 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM