Allium Hair - 10 ks

Vytrvalá bylina s jedinečně tvarovanými květy, výška 90 cm.
Zobrazit více
96.67% (6 hodnocení)
109 Kč
bez DPH 95,20 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 852719
EAN: 8712438517174
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Allium Hair - česnek vláskatý je mimořádná odrůda okrasného česneku, vyjimečná svými jedinečně tvarovanými žluto fialovými květy. Tato neobvyklá odrůda okrasného česneku bude díky svým exotickým květům dokonalým kouskem do Vaší květinové zahrady. Vypadat bude nádherně ve smíšených záhonech s nižšími rostlinami, na skalce stejně jako v jednolitých skupinách. 

Allium Hair kvete od června do července a dorůstá do výšky 90 cm. 

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Allium pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí. 

Karta - Česnek - Allium Hair (10 cibulí) "B"

Původním stanovištěm okrasných česneků byly slunné stepi, potřebují tedy ke svému růstu světlé stanoviště s dobře propustnou zásaditou nebo neutrální půdou. Dobře zvládají sucho i menší přísun živin, takže budou dobře prosperovat s dalšími suchomilnými rostlinami. Můžete je pěstovat na záhonech, v nádobách, ale i v květináčích na terasách.

Cibulky česneků se sázejí do země v období září až října stejně jako například tulipány, hyacinty nebo modřence. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky). K tomu aby rostliny začali na jaře kvést, potřebují mráz. Jakmile jste cibulky na podzim vysadili, nemusíte už nic dělat.

Jakmile Allium rozkvete můžete se těšit z jeho okouzlujících květenství a nechat je na záhoně až do dozrání semen, ale nedělejte to příliš. Jakmile rostlina vykvete, můžete stonek odříznout a použít jej jako řezanou květinu. Dozrávání semen cibulku velmi vysiluje a nemusela by příští rok už znovu narůst.

Stejně jako ostatní cibuloviny i okrasné česneky na jaře po odkvětu uvadnou, zatáhnou se jim listy a cibulky až do dalšího jara odpočívají pod zemí. Schnoucí listy od rostliny neodstraňujeme, dokud nejsou zcela suché, že se začnou oddělovat samy. 

Okrasné česneky se v zemi sami množí. Po úspěšné sezóně narůstají na původní cibulce nové malé cibulky, ze kterých budou růst nové rostliny. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvazelená
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny90 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami8 - 10 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvazelená
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny90 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami8 - 10 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM