Allium Nectaroscordum Siculum - 5 ks

Vytrvalá bylina s jedinečně tvarovanými květy, výška 90 cm.
Zobrazit více
100% (8 hodnocení)
69 Kč
bez DPH 60,20 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 852723
EAN: 8712438521409
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Allium Nectaroscordum Siculum - je mimořádná odrůda okrasného česneku, vyjimečná svými jedinečně tvarovanými květy. Květy jsou široce zvonkovité, na dlouhých stopkách, což způsobuje, že květy převislé dolů vytváří takovou fontánu nebo deštník. Barevně jsou poměrně proměnlivé, ale vždy je přítomný krémovo-zeleno-červený odstín. V pozdním létě ji zdobí vzpřímené tobolky, které se dají využít i v sušených aranžmá. Tato neobvyklá odrůda okrasného česneku bude díky svým nezvyklým květům dokonalým kouskem do Vaší květinové zahrady. Vypadat bude nádherně ve smíšených záhonech s nižšími rostlinami, na skalce stejně jako v jednolitých skupinách. 

Allium Nectaroscordum Siculum kvete od května do června a dorůstá do výšky 90 cm. 

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Allium pěstovat ve skupinách minimálně 5 - 7 cibulí. 

Karta - Česnek - Allium Nectaroscordum Siculum (5 cibulí) "A"

Původním stanovištěm okrasných česneků byly slunné stepi, potřebují tedy ke svému růstu světlé stanoviště s dobře propustnou zásaditou nebo neutrální půdou. Dobře zvládají sucho i menší přísun živin, takže budou dobře prosperovat s dalšími suchomilnými rostlinami. Můžete je pěstovat na záhonech, v nádobách, ale i v květináčích na terasách.

Cibulky česneků se sázejí do země v období září až října stejně jako například tulipány, hyacinty nebo modřence. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky). K tomu aby rostliny začali na jaře kvést, potřebují mráz. Jakmile jste cibulky na podzim vysadili, nemusíte už nic dělat.

Jakmile Allium rozkvete můžete se těšit z jeho okouzlujících květenství a nechat je na záhoně až do dozrání semen, ale nedělejte to příliš. Jakmile rostlina vykvete, můžete stonek odříznout a použít jej jako řezanou květinu. Dozrávání semen cibulku velmi vysiluje a nemusela by příští rok už znovu narůst.

Stejně jako ostatní cibuloviny i okrasné česneky na jaře po odkvětu uvadnou, zatáhnou se jim listy a cibulky až do dalšího jara odpočívají pod zemí. Schnoucí listy od rostliny neodstraňujeme, dokud nejsou zcela suché, že se začnou oddělovat samy. 

Okrasné česneky se v zemi sami množí. Po úspěšné sezóně narůstají na původní cibulce nové malé cibulky, ze kterých budou růst nové rostliny. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvakrémovo-zeleno-červený
Množství5 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 8 / 10 cm
Výška rostliny90 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami8 - 10 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvakrémovo-zeleno-červený
Množství5 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 8 / 10 cm
Výška rostliny90 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami8 - 10 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM