Okrasný česnek

Okrasné česneky jsou velmi krásné a zajímavé cibuloviny, které získávají čím dál větší oblibu pro svoji jedinečnost. Velké kulovité květy i nízké skalkové česneky Vaše záhony ozvláštní a zpestří. Barva jejich květů se pohybuje od bílé, přes růžovou, modrou, až po fialovou a purpurovou. Květy, jež se rozvíjejí na stoncích vysokých dokonce kolem jednoho metru, vypadají nádherně ve smíšených záhonech trvalek i letniček stejně jako v samostatných skupinách na okrajích záhonů, ve sklalkách či volně pěstované v zahradách. 

Okrasné česneky jsou zcela nenáročné na pěstování, velmi trvanlivé a rádi se rozrůstají v trvalkových záhonech. Po odkvětu je můžeme nechat na stejném místě několik let. Každých 3 - 5 let je vhodné je na podzim rozesadit a na jaře přihnojit. Cibulky česneků není nutné vyjímat ze země, bez problému zimu přečkají, pokud budou v dostatečné hloubce. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky).

nejprodávanější produkty
1
100% (6 hodnocení)
Allium Sphaerocephalon - 25 ks
Ceněná vytrvalá bylina se sytě fialovými...
Ukončen prodej 2021
76 Kč
2
100% (7 hodnocení)
Allium Nectaroscordum Siculum - 5 ks
Vytrvalá bylina s jedinečně tvarovanými ...
Ukončen prodej 2021
69 Kč
3
100% (7 hodnocení)
Allium White Cloud - 10 ks
Vytrvalá bylina s bílými květy, výška 80...
Ukončen prodej 2021
89 Kč
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
výrobci
+
dostupnost
+
výrobci
parametry
Barva
+
Množství
+
Místo pěstování
+
dostupnost
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 24
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 24

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.