Narcis - Cassata - 5 ks

Narcis s otevřenými květy, výška 40 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
109 Kč
(Cena bez DPH: 95,20 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850498
EAN: 8712438512711
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Narcis Cassata - neobvyklá forma narcisu vytváří ohromující široké, otevřené kvěry s otevřenými pohárky, které často připomínají vzhled motýla. Tento narcis se může pochlubit nařaseným, středovým pohárkem v citronově žluté barvě, který je volně položený na širokých bílých okvětních lístcích. Jak květ zraje, postupně zjemňuje a téměř bledne. Jemná, ale okázalá, krása těchto velkých květů je neuvěřitelná. 

Báječně se hodí na okraje záhonů, do smíšených květinových záhonů společně s dalšími jarními květinami. Krásně budou vypadat ve větších skupinách v trávnících, pod listnatými stromy nebo podél cest. 

Narcis - Cassata kvete od dubna a dorůstá do výšky 40 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme narcisy pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí.

Karta - Narcis - Cassata (5 cibulí)

Narcisy nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo v částečném stínu listnatých stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít zahradnický kompost bez rašeliny.

Cibule zasaďte na podzim do chladné půdy, nejlépe od září do listopadu. Cibulky zasaďte zhruba do hloubky 10 - 15 cm špičatou stranou nahoru. Odrůdy s velkými cibulkami může být nutné zasadit trochu hlouběji (otvor by měl být 2 - 3krát tak hluboký, jak je cibulka vysoká). Stejně tak odrůdy s menšími cibulkami mohou být zasazeny trochu mělčeji. Rozestupy mezi cibulkami se opět mohou řídit velikostí cibulek. Obecně platí pravidlo umístit cibulky 1 - 2násobkem šířky cibulky od sebe. Pro většinu odrůd platí, že když necháte rozestup 10 cm bude vše v pořádku.

Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvabílá
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny40 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu04
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvabílá
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny40 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu04
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.