Narcis - Carlton - 5 ks

Velký zlatožlutý narcis, výška 45 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
89 Kč
(Cena bez DPH: 77,00 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850259
EAN: 8712438511608
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Několikrát oceněný narcis Carlton intenzivně voní po vanilce a je krásným, pevným zlatožlutým narcisem s opravdu velkými květy o průměru až 12 centimetrů. Elegantní pohárky ve středu květu jsou jemně nařasené a obklopené širokými, překrývajícími se okvětními lístky. Díky svým vlastnostem je tento narcis velmi vhodný do plošných výsadeb. 

Tato výjimečná odrůda Narcisů se také báječně hodí do jarních květinových záhonů společně s tulipány a dalšími jarními cibulkami. Krásně budou vypadat i samostatně vysazeny ve velkých skupinách. 

Narcis - Carlton kvete od března do dubna a dorůstá do výšky 45 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme narcisy pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí.

Karta - Narcis - Carlton (5 cibulí)

Narcisy nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo v částečném stínu listnatých stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít zahradnický kompost bez rašeliny.

Cibule zasaďte do půdy na podzim, nejlépe od září do listopadu. Cibulky zasaďte zhruba do hloubky 10 - 15 cm špičatou stranou nahoru. Odrůdy s velkými cibulkami může být nutné zasadit trochu hlouběji (otvor by měl být 2 - 3krát tak hluboký, jak je cibulka vysoká). Stejně tak odrůdy s menšími cibulkami mohou být zasazeny trochu mělčeji. Rozestupy mezi cibulkami se opět mohou řídit velikostí cibulek. Obecně platí pravidlo umístit cibulky 1 - 2násobkem šířky cibulky od sebe. Pro většinu odrůd platí, že když necháte rozestup 10 cm bude vše v pořádku.

Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvažlutá
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny45 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu03 / 04
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvažlutá
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny45 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu03 / 04
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.