Lilie - Candidum - 1 ks

Asijská dlouho kvetoucí lilie, výška 100 cm.
Zobrazit více
100% (1 hodnocení)
Cena
158 Kč
(Cena bez DPH: 137,20 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852731
EAN: 8712438520709
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Lilie Candidum je tradiční a velmi oblíbený druh nádherné lilie s velkými, lesklými, čistě bílými květy, které výrazně kontrastují se žlutými tyčinkami. Tato lilie je velmi oblíbenou pro svou až omamnou vůni. Květy rostoucí na pevných stoncích směřují do všech stran a rozzáří celou zahradu. Lilie patří do skupiny dlouho kvetoucích odrůd a je vhodná i jako řezaná květina do vázy. 

Lilie Candidum se bude nádherně vyjímat na okrajích záhonů samostatně i ve skupinových výsadbách společně s jinými kvetoucími letními cibulkami, letničkami i trvalkami. Můžete ji pěstovat například u terasy a nechat si provonět letní večery.

Lilie Candidum kvete od června do července dorůstá do výšky až 100 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme tuto lilii pěstovat ve skupinách minimálně po 3 cibulích.

Karta - Lilie - Candidum (1 cibule)

Lilie jsou již dlouho oblíbenou rostlinou pro jejich nádherné, velké a živé květy a neuvěřitelná vůně je samozřejmě také velkým lákadlem. Když je pěstujete, zjistíte, že jsou velmi nenáročné na něco, co vypadá tak pohádkově exoticky. Asijské hybridní lilie nabízejí širokou škálu barev, patří k nejraněji kvetoucím liliím a těší se poměrně dlouhé době květu - až 1 měsíc.

Pokud jde o půdu Asijské Lilie nejsou náročné. Důležité je aby byla úrodná a dobře odvodněná. Lilie vyžadují k svému růstu dobrou půdní vlhkost, půda nesmí být příliš suchá. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít kompost.

Místo jim vyberte na plném slunci nebo v polostínu stínu. Cibule zasaďte do půdy na podzim, nejlépe v říjnu, zhruba 15 - 20 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 15 - 20 cm od sebe. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Po výsadbě cibulky zalijte, aby se v půdě dobře usadily. Pokud budete lilie pěstovat na plném slunci půdu zamulčujte, aby se nepřehřívala, lilie mají rády nízké teploty půdy.

Po odkvětu začněte omezovat zálivku, aby se cibule zatáhly a předešli jste případné hnilobě. Listy a stonek před odejmutím nechejte úplně odumřít.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 1 ks cibule
Barvabílá
Množství1 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 18 / 20 cm
Výška rostliny100 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 1 ks cibule
Barvabílá
Množství1 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 18 / 20 cm
Výška rostliny100 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.