Lilie - Asiatic White - 2 ks

Asijská dlouho kvetoucí lilie, výška 80 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
109 Kč
(Cena bez DPH: 95,20 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852735
EAN: 8712438520754
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Lilie Asiatic White je krásná asijská lilie s něžnými, bílými, vzhůru směřujícími květy se zelinkavým, jemným nádechem vycházejícím z jejich středu. Květy rostou na pevných stoncích a krásně voní. Tato lilie patří k nejraněji kvetoucím odrůdám a jedná se o dlouho kvetoucí okrasnou lilii, která je navíc skvělá i jako řezaná květina do vázy. 

Bílá lilie se bude nádherně vyjímat na okrajích záhonů či ve skupinových výsadbách společně s jinými kvetoucími letními cibulkami, letničkami i trvalkami. Vhodné jsou i pro pěstování v nádobách kam se vysazují na jaře.

Lilie Asiatic White kvete od srpna do září a dorůstá do výšky až 80 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme tuto lilii pěstovat ve skupinách minimálně po 3, 6 nebo 12 cibulích.

Karta - Lilie - Asiatic White (2 cibule)

Lilie jsou již dlouho oblíbenou rostlinou pro jejich nádherné, velké a živé květy a neuvěřitelná vůně je samozřejmě také velkým lákadlem. Když je pěstujete, zjistíte, že jsou velmi nenáročné na něco, co vypadá tak pohádkově exoticky. Asijské hybridní lilie nabízejí širokou škálu barev, patří k nejraněji kvetoucím liliím a těší se poměrně dlouhé době květu - až 1 měsíc.

Pokud jde o půdu Asijské Lilie nejsou náročné. Důležité je aby byla úrodná a dobře odvodněná. Lilie vyžadují k svému růstu dobrou půdní vlhkost, půda nesmí být příliš suchá. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít kompost.

Místo jim vyberte na plném slunci nebo v polostínu stínu. Cibule zasaďte do půdy na podzim, nejlépe v říjnu, zhruba 15 - 20 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 15 - 20 cm od sebe. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Po výsadbě cibulky zalijte, aby se v půdě dobře usadily. Pokud budete lilie pěstovat na plném slunci půdu zamulčujte, aby se nepřehřívala, lilie mají rády nízké teploty půdy.

Po odkvětu začněte omezovat zálivku, aby se cibule zatáhly a předešli jste případné hnilobě. Listy a stonek před odejmutím nechejte úplně odumřít.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 2 ks cibulí
Barvabílá
Množství2 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 16 / 18 cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu08 / 09
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 2 ks cibulí
Barvabílá
Množství2 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 16 / 18 cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu08 / 09
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.