+420 499 399 521Volejte v případě dotazů

Cesta k vaší zahradě vede přes Donapo

Značky

Agro

Yato

Floria

Kristalon

Natura

Semo

Svazenka vratičolistá

Medonosná
Proti půdním háďátkům
Rostlina, která vylepší půdu a nakrmí včely.
Zobrazit více
96.47% (17 hodnocení)
20 Kč
bez DPH 17,46 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 9948
EAN: 8590396994806
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

Svazenka vratičolistá - jednoletá rostlina s dřívějším nástupem do kvetení oproti svazence shloučené (červen - srpen). Je nenáročná na pěstování, vhodná na zelené hnojení, díky bohatému kořenovému systému zlepšuje půdní strukturu. 

Svazenka vratičolistá je královnou mezi zelenými hnojivy. Není příbuzná s žádnou z tuzemských kulturních rostlin a tak tedy nehrozí přenos nemocí na zeleninu. Patří totiž do čeledi stružkovcovitých a je jediným zástupcem této čeledi u nás. To znamená, že není napadána chorobami či škůdci a je odolná i vůči háďátku řepnému. Rostlina má velmi krátkou vegetační dobu a od zasetí po vykvetení postačí jen 50 až 60 dní. 

Phacelia tanacetifolia/ Facélia

Můžeme ji vysévat vedle sebe za účelem včelí pastvy a prodloužení kvetení. Vhodný je i výsev obou směsí svazenek dohromady. Výsev je 1,5 až 2 gramy na m2.

Květy svazenky produkují velké množství nektaru, který obsahuje až čtyřicet procent cukrů, rostlina tedy přitažlivá nejen pro včely a čmeláky, ale i motýly. Však je to i jeden z důvodů, proč bývá rostlina vysévána na pole či v blízkosti úlů. Jedná se o výbornou medonosnou rostlinu.

Rostlina má velmi krátkou vegetační dobu a od zasetí po vykvetení postačí jen 50 až 60 dní. Je ideální coby letní meziplodina na zelené hnojení, neboť potlačuje plevel, chrání půdu před erozí, vysycháním a dokonce zlepšuje i samotnou kvalitu půdy a je odolná i vůči háďátku řepnému. Po odkvětu se rostlina zaorá. Tímto se zvýší objem humusu a potřebných látek v půdě.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina2
Množství4g
Výsev03 / 04 / 05 / 06 / 07
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
VýrobceSEMO
Cenová skupina2
Množství4g
Výsev03 / 04 / 05 / 06 / 07
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM