Tulipán - Apricot Parrot - 7 ks

Velký pestrobarevný květ, výška až 50 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
135 Kč
(Cena bez DPH: 117,60 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852656
EAN: 8712438506758
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Tulipán Apricot Parrot je velmi oceňovaný tulipán. "Meruňkový papoušek" je jedním z nejúžasnějších tulipánů s opravdu velkými meruňkově růžovými okvětními lístky jakoby protkanými zelenými a žlutými pruhy a rozčepýřenými vlnitými okraji. Okvětní lístky poupat těchto tulipánů jsou zelené, postupně jak rostou a otevírají se, odhalují nádherné barvy a připomínají peří papouška. "Meruňkový papoušek" patří mezi vonné tulipány, jeho květy jsou citlivější na dlouhodobé chladné a vlhké počasí. Stonky těchto tulipánů jsou poměrně pevné a silné, přesto je vhodné je zasázet na místa chráněná před větrem.

Tulipány vypadají báječně když jsou zasazeny do velkých skupin a vypadají ještě lépe v kombinaci s jinými kvetoucími jarními cibulkami, letničkami i trvalkami. Skvěle se hodí na záhonové výsadby, do trávníků, skalek i do nádob.

Tulipán - Apricot Parrot kvete od dubna do května a dorůstá do výšky až 50 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme tulipány pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí.

Karta - Tulipán - Apricot Parrot (7 cibulí) "C"

Tulipány nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo v částečném stínu listnatých stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule zasaďte do půdy na podzim zhruba 15 - 20 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 10 cm od sebe. Tulipány sázejte do chladné půdy, pokud jsou vsazeny předčasně do ještě teplé půdy, rychle vyklíčí a na jaře už nemusí kvést. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 7 ks cibulí
Barvarůžová
Množství7 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 11 / 12 cm
Výška rostliny50 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 7 ks cibulí
Barvarůžová
Množství7 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 11 / 12 cm
Výška rostliny50 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.