Allium Oreophilum - 25 ks

Ceněná vytrvalá bylina s bledě růžovými květy, výška 15 cm.
Zobrazit více
100% (3 hodnocení)
Cena
69 Kč
(Cena bez DPH: 60,20 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850268
EAN: 8712438517457
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Allium Oreophilum je vysoce dekorativní odrůda okrasného česneku, která se může pochlubit s jemným květenstvím složeným z červeno-růžových květů ve tvaru hvězdy zdobených tmavšími středy a úzkými šedozelenými listy. Jedná se o jeden z dlouho kvetoucích okrasných česneků, který se bude nádherně vyjímat ve skalkách, na okrajích záhonů či ve skupinových výsadbách pozdně kvetoucích nízkých jarních cibulovin.

Allium Oreophilum kvete od května do června a dorůstá do výšky 15 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Allium pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí. 

Karta - Česnek - Allium Oreophilum (25 cibulí) "A"

Původním stanovištěm okrasných česneků byly slunné stepi, potřebují tedy ke svému růstu světlé stanoviště s dobře propustnou zásaditou nebo neutrální půdou. Dobře zvládají sucho i menší přísun živin, takže budou dobře prosperovat s dalšími suchomilnými rostlinami. Můžete je pěstovat na záhonech, v nádobách, ale i v květináčích na terasách.

Cibulky česneků se sázejí do země v období září až října stejně jako například tulipány, hyacinty nebo modřence. Podle odrůdy, a tedy i podle velikosti cibulek sázíme česneky do hloubky 8 - 10 cm (menší cibulky) a 15 - 20 cm (větší cibulky). K tomu aby rostliny začali na jaře kvést, potřebují mráz. Jakmile jste cibulky na podzim vysadili, nemusíte už nic dělat.

Jakmile Allium rozkvete můžete se těšit z jeho okouzlujících květenství a nechat je na záhoně až do dozrání semen, ale nedělejte to příliš. Jakmile rostlina vykvete, můžete stonek odříznout a použít jej jako řezanou květinu. Dozrávání semen cibulku velmi vysiluje a nemusela by příští rok už znovu narůst.

Stejně jako ostatní cibuloviny i okrasné česneky na jaře po odkvětu uvadnou, zatáhnou se jim listy a cibulky až do dalšího jara odpočívají pod zemí. Schnoucí listy od rostliny neodstraňujeme, dokud nejsou zcela suché, že se začnou oddělovat samy. 

Okrasné česneky se v zemi sami množí. Po úspěšné sezóně narůstají na původní cibulce nové malé cibulky, ze kterých budou růst nové rostliny. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 25 ks cibule
Barvačerveno růžová
Množství25 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 4 / 5 cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami5 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 25 ks cibule
Barvačerveno růžová
Množství25 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 4 / 5 cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu05 / 06
Rozteč mezi rostlinami5 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.