Iris Silvery Beauty - 10 ks

Elegantní holandský - kosatec Stříbrná kráska, výška 50 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
109 Kč
(Cena bez DPH: 95,20 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852730
EAN: 8712438520433
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Iris Silvery Beauty - Stříbrná kráska, ledově bílé okvětní lístky, každý se žlutým středem na spodní části, jsou zakončeny jemně fialově modrými vystouplými okvětními lístky a vytvářejí chladně tónovaný květ, který je přímo stvořený pro mísení květin v odstínech fialové a růžové.  Iris Silvery Beauty dělá čest svému jménu a bude se jiskřit na jarním slunci. Tyto elegantní květy vyrůstají na dlouhých pevných stoncích a jsou vhodné do řezaných květin. 

Holandské kosatce jsou krásné rostliny nenáročné na údržbu, které se rychle množí a dobře se přizpůsobují. Odmění vás rok co rok nádhernými květinami. Tento druh kosatce se je ideální pro výsadbu s pozdně kvetoucími jarními cibulkami a časně odolnými vytrvalými rostlinami v odstínech fialové a růžové. Je též vhodný na okraje záhonů i do samostatných skupinových výsadeb.

Iris Silvery Beauty kvete od června do července a dorůstá do výšky 50 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Holanskou princeznu pěstovat ve skupinách minimálně 20 cibulí. 

Karta - Kosatec - Iris Silvery Beauty (10 cibulí) "B"

Iris Silvery Beauty nejlépe roste v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci. Snese však i lehký odpolední stín listnatých stromů. Vypadají skvěle v kamenných skalkách a štěrkových zahradách. Nesnáší vlhké půdy, kde trpí houbovými chorobami. Půda by v létě měla zůstat relativně suchá, aby cibulky mohly zakládat pupeny pro následující rok. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule do půdy zasaďte na podzim zhruba 10 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 10 - 15 cm od sebe. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu mají cibulky tendenci vytvářet velké množství pacibulek, obzvlášť pokud jsou vysazeny mělko. Novým malým cibulkám zpravidla trvá několik let než dorostou do květu schopných rostlin, což může mít za následek výrazně menší násadu květů v druhém roce. Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. Jelikož jsou listy velmi jemné, nemusí být nutné je odstraňovat, pokud nevypadají neupraveně.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá - fialová
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 7 / 8 cm
Výška rostliny50 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami10 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá - fialová
Množství10 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 7 / 8 cm
Výška rostliny50 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami10 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.