Iris Harmony - 15 ks

Posel jara s modrými až temně fialovými květy, výška 15 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
81 Kč
(Cena bez DPH: 70,00 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850390
EAN: 8712438520082
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Iris Harmony - kosatec trpasličí je krásná jarní trvalka, která kvete zářivými modrými až temně fialovými květy zdobenými zlatým hřebenem s bílými okraji uprostřed každého okvětního lístku. Zářivé květy vyrůstají na krátkých stoncích a v mírných zimách se na zahrádkách objevují již koncem února a rozjasní tak ještě poměrně krátké a pochmurné dny. Šedozelené, úzké listy se objevují zároveň s květy a po odkvětu se výrazně prodlužují. 

Tento druh kosatce se výborně hodí do skalek či štěrkových záhonů, pod listnaté stromy a keře nebo do popředí dobře drenážovaného trvalkového záhonu. Velmi dobře se pěstují i v nádobách.

Iris Harmony kvete od února do května a dorůstá do výšky 15 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme kosatec pěstovat ve skupinách minimálně 20 cibulí. 

Karta - Kosatec - Iris Harmony (15 cibulí) "B"

Iris Harmony nejlépe roste v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci. Snese však i lehký odpolední stín listnatých stromů. Vypadají skvěle v kamenných skalkách a štěrkových zahradách. Nesnáší vlhké půdy, kde trpí houbovými chorobami. Půda by v létě měla zůstat relativně suchá, aby cibulky mohly zakládat pupeny pro následující rok. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule do půdy zasaďte na podzim zhruba 10 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 7 cm od sebe. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu mají cibulky tendenci vytvářet velké množství pacibulek, obzvlášť pokud jsou vysazeny mělko. Novým malým cibulkám zpravidla trvá několik let než dorostou do květu schopných rostlin, což může mít za následek výrazně menší násadu květů v druhém roce. Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. Jelikož jsou listy velmi jemné, nemusí být nutné je odstraňovat, pokud nevypadají neupraveně.

Trpasličí kosatce Vám budou rok co rok ohlašovat příchod jara a během několika let se tyto malé cibulky rozšíří a na Vaší zahrádce vytvoří pěkné velké shluky jarních květů.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvamodrá
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 5 / 6 cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02 / 03
Rozteč mezi rostlinami7 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvamodrá
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 5 / 6 cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02 / 03
Rozteč mezi rostlinami7 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.