Áron italský - 5 ks

Stálezelená vytrvalá bylina dosahující výšky až 40 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
119 Kč
Cena bez DPH: 103,60 Kč
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852789
EAN: 8712438518508
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Áron je hlízovitá rostlina s velmi nápadnými, mramorovanými listy tmavě zelené barvy s krémově bílým, rovněž nápadným žilkováním. Listy jsou trojcípé a vypadají luxusně, s oblibou se používají do květinových aranžmá. První fáze nových listů raší na podzim a při běžných zimách přezimují pod sněhem. Druhá fáze růstu listů přichází brzy zjara. Listy odumírají během léta, kdy rostlina věnuje svou sílu tvorbě plodů. Pokud je Vám áron sympatický pro své olistění, zasaďte jej do polostínu, kde budou listy velké a časem vytvoří efektní koberec.

Květy se objevují přibližně v polovině jara a jsou to nízké toulce bledě zelené až bílé barvy podobné kalám. Na začátku léta okvětní plátek zasychá a na stonku uprostřed se začínají tvořit zelené plody, které ke konci léta nabírají dechberoucích barev ohnivě oranžové a červené. Většinou se tak děje v okamžiku, kdy listy již odumřely. Ale může se stát, že díky podzimnímu rašení nových listů se stonky s barevnými plody setkají s čerstvě narostlými listy. Pokud máte přednostně zájem o barevné plody, rostlinu vysaďte na plné slunce.

Celá rostlina je vysoce toxická (nejen pro lidi, ale také pro zvířata), sušením či vařením se jedovatost zmírňuje či zcela ztrácí. Dráždivé účinky má na kůži také šťáva z áronu, určitě bychom se měli vyvarovat potřísnění.

Áron italský - Arum Italicum (5 hlíz) "C"

Cibulky se vysazují na polostinná nebo stinná stanoviště, dobře chráněná před větrem. Hloubka výsadby je 10 - 12 cm s rozestupem 6 - 12 cm. Půdu před výsadbou prokypřete a přidejte humus. Rostlina potřebuje vlhkou, kyselou zem, dobře odvodněnou, a pro dobrý efekt pravidelné hnojení běžnými kapalnými nebo granulovanými hnojivy. Pokud chcete zachovat olistění přes zimu, vysaďte áron na chráněné stanoviště. Jinak je plně mrazuvzdorný do cca - 28°C.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvazelená - bílá
Množství5 hlíz
Místo pěstovánípolostinná, stinná stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibulehlíza
Výška rostliny40 cm
Výsadba05 / 06
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvazelená - bílá
Množství5 hlíz
Místo pěstovánípolostinná, stinná stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibulehlíza
Výška rostliny40 cm
Výsadba05 / 06
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM