Lobelka bílá

Nízká polštářovitá letnička, 10 - 15 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
33 Kč
(Cena bez DPH: 28,70 Kč)
Není skladem
katalogové číslo: 9394
EAN: 8590396939401
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

Lobelka bílá - nízká bohatě kvetoucí polštářovitá letnička kompaktního vzrůstu, kvete bíle a dorůstá do výšky 10-15 cm. Skvěle se uplatní v truhlících a závěsných nádobách na balkonech, terasách, altánech a verandách, krásně zdobí okenní parapet, hodí se do květinových záhonů i skalek, a k vytvoření různých ornamentů na zahradě. Svědčí jí a také se dobře cítí ve společnosti s afrikány, verbenou, tařicovkou a vitálkou. 

Lobelia erinus L. / Lobelka drobná

Rostlina dobře roste na slunci, ale prospívá i v polostínu, vyžaduje lehčí humózní půdu, přiměřenou a pravidelnou zálivku. Po přehnojení dusíkem kvete pozdě a velmi málo. 

Při výsevu semínka pouze lehce přitlačíme k substrátu, aby dobře přijímala vlhkost, ale vůbec je nezasypáváme, necháme je na povrchu. Povrch substrátu s vysetými semínky udržujeme stále mírně vlhký, nejlépe rosenímPřepichujeme v chomáčcích po 3 - 5 semenáčcích, dosáhneme tím silné rostliny. Do venkovního prostředí je umisťujeme až, když už nehrozí mrazíky, zpravidla v druhé polovině května po "zmrzlých". Pozor na to, abychom rostliny nezalévali až moc. Kořínky by začaly zahnívat.

Přihnojujeme jednou týdně univerzálním železitým hnojivem. Po odkvětu rostliny seřízneme, poté znovu obrazí a opakovaně pokvetou až do zámrazu.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina4
Množství0,25g
Výsev02 / 03
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstováníbalkón / záhon
VýrobceSEMO
Cenová skupina4
Množství0,25g
Výsev02 / 03
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstováníbalkón / záhon
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.