Tulipán - Bakeri Lilac Wonder - 10 ks

Netradiční květ v pastelových barvách, výška 15 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
97 Kč
bez DPH 84,35 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 850349
EAN: 8712438510052
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Tulipán Bakeri Lilac Wonder patří k tulipánům, které se sami dobře rozrůstají a rok co rok vykvétají. Přestože je tento oceněný tulipán nízký, pusobí velmi pozoruhodně díky krásně barevné kombinaci šeříkově fialové s hlubokým citronově žlutým středem. Za slunného počasí tvoří zcela otevřený květ hvězdu. Vyjimečný pohled.

Tulipány vypadají báječně když jsou zasazeny do velkých skupin a vypadají ještě lépe v kombinaci s jinými kvetoucími jarními cibulkami, letničkami i trvalkami. Skvěle se hodí na záhonové výsadby, do trávníků, skalek i do nádob.

Tulipán - Bakeri Lilac Wonder  kvete od dubna do května a dorůstá do výšky až 15 cm. Tato odrůda patří do skupiny - Botanické tulipány - nízké, původní druhy. Ideální jsou na okraje záhonů nebo do skalky. Je možné je nechat mnoho let na stejném místě nebo i vsadit do trávníku. Jsou zcela nenáročné a mrazuvzdorné.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme tulipány pěstovat ve skupinách minimálně 10 - 15 cibulí.

Karta - Tulipán - Bakeri Lilac Wonder (10 cibulí) "B"

Tulipány nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo v částečném stínu listnatých stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule zasaďte do půdy na podzim zhruba 15 - 20 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 10 cm od sebe. Tulipány sázejte do chladné půdy, pokud jsou vsazeny předčasně do ještě teplé půdy, rychle vyklíčí a na jaře už nemusí kvést. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvasměs barev
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvasměs barev
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM