Narcis - Delnashaugh - 5 ks

Sladce vonící narcis s dvojitými květy, výška 40 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
95 Kč
(Cena bez DPH: 82,60 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 852695
EAN: 8712438512308
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Neuvěřitelně krásný a sladce vonící Narcis Delnashaugh s plnými dvojitými květy o průměru až 10 cm připomíná více pivoňky nebo karafiáty než klasické narcisy. Jeho zaoblené krémově bílé okvětní lístky obklopují volánkové středy plné krátkých meruňkově růžových lístků. Jemná, ale okázalá, krása těchto netradičních velkých květů je neuvěřitelná. Dvojité narcisy jsou krásné jako řezané květiny, narozdíl od ostatních narcisů by neměli být řezány, dokud nejsou zcela otevřené.

Báječně se hodí na okraje záhonů, do smíšených květinových záhonů společně s dalšími jarními květinami. Krásně budou vypadat ve větších skupinách v trávnících, pod listnatými stromy a keři nebo podél cest. Jsou vhodné i  pro pěstování v nádobách.

Narcis - Delnashaugh kvete od dubna do května a dorůstá do výšky 40 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme narcisy pěstovat ve skupinách minimálně 5 - 10 cibulí.

Karta - Narcis - Delnashaugh (5 cibulí)

Narcisy nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo v částečném stínu listnatých stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít zahradnický kompost bez rašeliny.

Cibule zasaďte na podzim do chladné půdy, nejlépe od září do listopadu. Cibulky zasaďte zhruba do hloubky 10 - 15 cm špičatou stranou nahoru. Odrůdy s velkými cibulkami může být nutné zasadit trochu hlouběji (otvor by měl být 2 - 3krát tak hluboký, jak je cibulka vysoká). Stejně tak odrůdy s menšími cibulkami mohou být zasazeny trochu mělčeji. Rozestupy mezi cibulkami se opět mohou řídit velikostí cibulek. Obecně platí pravidlo umístit cibulky 1 - 2násobkem šířky cibulky od sebe. Pro většinu odrůd platí, že když necháte rozestup 10 cm bude vše v pořádku.

Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. 

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvabílá - růžová
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny40 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvabílá - růžová
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 12 / 14 cm
Výška rostliny40 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu04 / 05
Rozteč mezi rostlinami10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.