Muscari Azureum - 10 ks

Nízká trvalka s nebesky modrými květy, výška 12 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
81 Kč
(Cena bez DPH: 70,00 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850398
EAN: 8712438521003
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Muscari Azureum - Modřenec modrý má droné zvonkovité květy, které nejsou zúžené a proto vypadá oproti ostatním kypřejší. Květy mají nebesky modrou barvu, vykvétají postupně od spodních kvítků ke špičce. Protože jeho listy raší už na podzim, je pěkný po celý rok. Je zcela mrazuvzdorný, rychle se rozrůstá a velmi snadno se pěstuje. Čím větší trsy, tím silnější jarní vůně. Modřence není třeba přesazovat a mohou zůstat celé roky na stejném místě.

Jarním květinám jako je modřenec se nejlépe daří zasazeným ve velkých skupinách v trávnících, pod listnatými keři a stromy, podél cestiček a velmi okouzlující jsou na hranicích skalek, kde je můžete snadno obdivovat. Modřenec je také vhodný pro pěstování v nádobách. 

Muscari Azureum kvete od března do května a dorůstá do výšky 12 cm.

Karta - Modřenec - Muscari Azureum (10 cibulí)

Modřenec je zcela nenáročná květina. Vyberte pro ni místo na slunci nebo v polostínu. Cibulky se vysazují od září do října. Později vysazené cibule kvetou později a méně. Cibulky zasaďte 7 - 10 centimetrů hluboko a 5 - 10 centimetrů od sebe do výživné, dobře propustné, středně vlhké půdy. Z každé cibulky vyroste více než jeden hrozen květů.

Během vegetační doby udržujte půdu vlhkou, po odkvětu zálivku snižte, aby se cibulky mohli zatáhnout a odpočívat zase do dalšího jara. Po odkvětu můžete modřence přihnojit trochou kompostu. Stonky ani listy neodstraňujte (pozor při sekání trávníku!), protože rostlina si z nich čerpá potřebné živiny a zásobní látky, které si natáhne do cibulky, aby zesílila. Nevzhledné nadzemní části můžete sestřihnout až tehdy, když už jsou úplně zaschlé.

Modřenec je nízká rostlina. Proto ji nevysazujte vedle mnohem vyšších rostlin, které by ji mohly zadusit. Mezi její dobré společníky by mohl patřit například ipheion, nízké tulipány, zakrslé kosatce nebo bílé sasanky.

Modřence Vám budou rok co rok dělat radost a během několika let se tyto malé cibulky rozšíří a na Vaší zahrádce vytvoří pěkné velké shluky, nebo dokonce celé minikoberce modrých jarních květů.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvamodrá
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny12 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu03 / 04 / 05
Rozteč mezi rostlinami5 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvamodrá
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule6 / + cm
Výška rostliny12 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Doba květu03 / 04 / 05
Rozteč mezi rostlinami5 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.