Chionodoxa Luciliae Alba - 20 ks

Trvalka s drobnými bílými květy, výška 15 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
95 Kč
(Cena bez DPH: 82,60 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850385
EAN: 8712438518805
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Chionodoxa Luciliae Alba, neboli Sláva sněhu je jednou z prvních a patří mezi nejkrásnější jarní cibuloviny. Ladonička se může pochlubit vonými jednostrannými hrozny velkých bílých květů směřujících vzhůru, které rostou na vrcholu tmavých stonků s řídkými, uzkými listy.

Je snadné si představit, jak nádherně budou tyto žářivě bílé květiny vypadat na jarním slunci prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Tyto drobné hvězdičky vytvoří krásný koberec květů pod stromy i keři , na okrajích záhonů, na skalkách nebo je můžete vysatit do nádob na zápraží domů a terasy. Ve skutečnosti nejsou příliš náročné na místo, a protože jsou malé, nemusíte mít pro ně vyhrazený velký prostor.

Chionodoxa Luciliae Alba kvete od března do dubna a dorůstá do výšky 15 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme Ladoničky pěstovat ve skupinách minimálně 15 cibulí.

Karta - Ladonička - Chionodoxa Lucil. Alba (20 cibulí) "B"

Ladoničky nejlépe rostou v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo ve světlém stínu listnatých keřů a stromů. Vypadají skvěle prakticky na jakémkoli místě v zahradě. Půda by měla být dobře propustná, výživná a s dostatkem vláhy, hlavně na jaře kdy rostliny rostou a kvetou. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule do půdy zasaďte na podzim zhruba 5 - 10 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 5 - 10 cm od sebe. Ladoničky vypadají skvěle zasazené do malých shluků nebo skupin. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. Jelikož jsou listy velmi jemné, nemusí být nutné je odstraňovat, pokud nevypadají neupraveně.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 20 ks cibulí
Barvabílá
Množství20 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu03 / 04
Rozteč mezi rostlinami5 - 10 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 20 ks cibulí
Barvabílá
Množství20 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny15 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu03 / 04
Rozteč mezi rostlinami5 - 10 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.