Crocus Grand Maitre - 15 ks

Krokus s velkými sytými modrofialovými květy, výška 12 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
123 Kč
bez DPH 106,96 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 850233
EAN: 8712438515156
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Crocus Grand Maitre je velkokvětá odrůda krokusu, která nese velké modrofialové květy, které jsou obklopeny malými, úzkými, trávovitými listy. Tato okouzlující květina patří do skupiny velkých kvetoucích krokusů s výrazně většími květy. Stejně jako ostatní krokusy, vypadá velkolepě ve velkých skupinách, lze ji ale také úspěsně pěstovat v nádobách. Květy se otevírají jen když svítí slunce nebo je hodně světla. Naopak, zavřou se během deštivého počasí a v noci.

Krokusy jsou mezi prvními posli jara, někdy dokonce vykvetou jejich jemně krásné květy až nad přikrývku sněhu. Krokusy se výborně hodí do skalek či štěrkových záhonů, podél cest a cestiček, na trávnících, pod listnaté stromy a keře nebo do popředí dobře drenážovaného trvalkového záhonu kde je můžete kombinovat s dalšími jarními květinami jako jsou tulipány nebo narcisy.

Krokusy se snadno přizpůsobují, sami se množí a budou se rok co rok vracet, aby Vám oznámili příchod jara. Ať už si vyberete krokusy zlaté, fialové, modré nebo bílé, na jaře se určitě budete těšit z té nádhery, která rozzáří Vaši zahradu.

Crocus Grand Maitre kvete od února do března a dorůstá do výšky 12 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme krokusy pěstovat ve skupinách minimálně 100 - 150 cibulí. Při výsadbě do trávníku je možné sekat trávu až 6 týdnů po rozkvětu krokusů.Pokud bude sekáno dříve, nebudou se nově vytvářející cibulky ( vyvíjející se na mateřskou cibulkou) dostatečně velké, aby příští rok kvetly.

Karta - Krokus - Grand Maitre (15 cibulí) "C"

Krokus nejlépe roste v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo jen ve světlém stínu listnatých keřů a stromů. Vypadají skvěle v kamenných skalkách a štěrkových zahradách. Půda by měla být dobře odvodněná. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule do půdy zasaďte na podzim zhruba 10 - 15 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 5 - 15 cm od sebe. Krokus vypadá skvěle zasazený do malých shluků nebo skupin. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá. Pokud krokusy pěstujete v interiéru, zalévejte, kdykoli půda vypadá suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. Jelikož jsou listy velmi jemné, nemusí být nutné je odstraňovat, pokud nevypadají neupraveně.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvamodrofialová
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 8 / 9 cm
Výška rostliny12 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02 / 03
Rozteč mezi rostlinami5 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvamodrofialová
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 8 / 9 cm
Výška rostliny12 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02 / 03
Rozteč mezi rostlinami5 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM