Crocus Blue Pearl - 15 ks

Posel jara se sněhově bílými květy, výška 10 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
119 Kč
(Cena bez DPH: 103,60 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850373
EAN: 8712438515606
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Crocus Blue Pearl, nazývaný Modrá perla je okouzlující půvabná květina s bledě modrými okvětními lístky, které na okrajích přecházejí do fialové barvy a se zlatým středem a oranžovožlutými prašníky. Květy jsou obklopeny malými, úzkými, trávovitými listy. Stejně jako ostatní krokusy, vypadá velkolepě ve velkých skupinách. Květy se otevírají jen když svítí slunce nebo je hodně světla. Naopak, zavřou se během deštivého počasí a v noci.

Krokusy jsou mezi prvními posli jara, někdy dokonce vykvetou jejich jemně krásné květy až nad přikrývku sněhu. Krokusy se výborně hodí do skalek či štěrkových záhonů, podél cest a cestiček, na trávnících, pod listnaté stromy a keře nebo do popředí dobře drenážovaného trvalkového záhonu kde je můžete kombinovat s dalšími jarními květinami jako jsou tulipány nebo narcisy.

Krokusy se snadno přizpůsobují, sami se množí a budou se rok co rok vracet, aby Vám oznámili příchod jara. Ať už si vyberete krokusy zlaté, fialové, modré nebo bílé, na jaře se určitě budete těšit z té nádhery, která rozzáří Vaši zahradu.

Crocus Blue Pearl kvete od února a dorůstá do výšky 10 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme krokusy pěstovat ve skupinách minimálně 100 - 150 cibulí. Při výsadbě do trávníku je možné sekat trávu až 6 týdnů po rozkvětu krokusů.Pokud bude sekáno dříve, nebudou se nově vytvářející cibulky ( vyvíjející se na mateřskou cibulkou) dostatečně velké, aby příští rok kvetly.

Karta - Krokus - Blue Pearl (15 cibulí) "B"

Krokus nejlépe roste v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo jen ve světlém stínu listnatých keřů a stromů. Vypadají skvěle v kamenných skalkách a štěrkových zahradách. Půda by měla být dobře odvodněná. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Cibule do půdy zasaďte na podzim zhruba 10 - 15 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 5 - 15 cm od sebe. Krokus vypadá skvěle zasazený do malých shluků nebo skupin. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá. Pokud krokusy pěstujete v interiéru, zalévejte, kdykoli půda vypadá suchá.

Po odkvětu nechte listy a stonek před odejmutím úplně odumřít. Jelikož jsou listy velmi jemné, nemusí být nutné je odstraňovat, pokud nevypadají neupraveně.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvafialovo modrá
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny10 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02
Rozteč mezi rostlinami5 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 15 ks cibulí
Barvafialovo modrá
Množství15 cibulí
Místo pěstováníslunné, polostinné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule 5 / + cm
Výška rostliny10 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu02
Rozteč mezi rostlinami5 - 15 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.