Hyacinth Gipsy Queen - 5 ks

Hyacint s oranžovou až lososovou barvou květů, výška 25 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
147 Kč
bez DPH 127,40 Kč
Ukončen prodej 2022
katalogové číslo: 850318
EAN: 8712438501654
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Hyacinth single Gipsy Queen s jednoduchými oranžovými až lososovými květy je velmi populární a žádaná překrásně vonící jarní květina. Hyacinty patří k oblíbeným květinám pěstovaným v květináčích uvnitř našich domovů, kde v zimě zkrášlí a provoní celý prostor. Jsou ale také ceněné jako venkovní rostliny, které se do půdy vysazují na podzim stejně jako další jarní cibuloviny. Ať už na okrajích záhonů nebo v nádobách jako dekorace u zahradního sezení budete okouzleni krásnou jejich barev a vůní. Hyacinty jsou bohaté na nektar a přilákají do Vašich zahrad užitečný hmyz. Ve chvíli kdy je rostlina rozkvetlá, můžet ji uříznout a dát do vázy, jsou vhnodné k řezu.

Jarním květinám jako je hyacint se nejlépe daří vysazeným jednotlivě nebo ve skupinách na okrajích záhonů, zasazeným v trávnících, pod listnatými stromy či podél cest a cestiček. Velmi okouzlující jsou pěstované v nádobách na balkonech či terasách kde je můžete snadno obdivovat a nechat si jimi provonět chvíle odpočinku. 

Hyacinth single Gipsy Queen kvete od dubna a dorůstá do výšky 25 cm.

Karta - Hyacint Single - Gipsy Queen (5 cibulí) "C"

Hyacint nejlépe roste v dobře propustné, výživné půdě na plném slunci nebo jen ve světlém stínu listnatých keřů a stromů. Půda by měla být dobře odvodněná. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít víceúčelový kompost bez rašeliny.

Na podzim zasaďte cibulky nejširším koncem dolů, 12 - 15 centimetrů hluboko a 10 - 20 centimetrů od sebe do vlhké propustné půdy. Při výsadbě můžete do půdy přisypat trochu písku. Při manipulaci s cibulkami raději noste rukavice, cibulky hyacintu mohou dráždit pokožku. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Pokud je půda velmi suchá, je dobré je po výsadbě zalít, aby se cibule usadily. Vodu budou vyžadovat opět až na jaře, až bude teplo a půda bude suchá.

Na jaře když hyacinty na záhonu odkvetou, je třeba odstranit květ, aby se rostlina nevysilovala tvorbou semeníku. Měla by pak menší cibuli. Květy můžete také uříznout a dát do vázy, jsou vhnodné k řezu. Listy na záhoně však ponechejte, samy zežloutnou a uschnou, a sami pak z rostliny odpadnou. 

Pokud chcete hyacinty ponechat na jednom místě více let, je nutné jim zajistit dobře propustné prostředí, které se přes léto tolik nevyhřívá, protože cibule hyacintů nesnáší vyšší půdní záhřev, potom hnijí. Je proto lepší je po odkvětu, když se cibule zatáhnou, ze země cibule vyjmout a po odpočinku na suchém, tmavém místě znovu na podzim vysadit. Ponecháme-li je na stejném místě i další roky, pomalu ztrácejí na výšce i barvě.

Hyacinty se budou nádherně vyjímat na okrajích Vašich záhonů nebo ve skupinových výsadbách okolo cest, na trávníku nebo v květinových záhonech společně s dalšími jarními cibulovinami. Hyacintu bude svědčit i květináč.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvaoranžová
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinná stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 15 / 16 cm
Výška rostliny25 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu04
Rozteč mezi rostlinami10 - 20 cm
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 5 ks cibulí
Barvaoranžová
Množství5 cibulí
Místo pěstovánípolostinná stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 15 / 16 cm
Výška rostliny25 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu04
Rozteč mezi rostlinami10 - 20 cm
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM