Bledule letní - 10 ks

Vytrvalá bylina dosahující výšky až 30 cm.
Zobrazit více
100% (1 hodnocení)
135 Kč
bez DPH 117,60 Kč
Ukončen prodej 2023
katalogové číslo: 852808
EAN: 8712438520631
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Bledule letní kvete později než bledule jarní, obvykle koncem jara. Je mohutnější než bledule jarní a vytváří trsy, které dorůstají do výšky 30 cm. Na dlouhém květním stonku se elegantně pohupují bílé zvonky květů se zelenou skvrnkou. V přírodě ji lze naleznout jen velmi vzácně, proto je zařazena mezi kriticky ohrožené druhy naší květeny. Chráněná je také v Maďarsku, Švýcarsku, Ukrajině a Rusku. Planě se vyskytuje v jihovýchodní a střední Evropě, u nás vzácně pouze v dolním Podyjí a dolním Pomoraví. Roste v lužních lesích.

Z cibule vyrůstá 3 – 6 listů a přímý stvol nesoucích 3 – 5 květů, které jsou uspořádány ve šroubeli na nestejně dlouhých stopkách. Květy jsou menší než u bledule letní, na konci okvětních lístků mají nazelenalou skvrnu. Semena jsou černá, lesklá.

Bledule - Leucojum Aestivum (10 cibulí) "C"

Bleduli letní pěstujeme na světlém místě ve vlhké, na živiny bohaté půdě. Dobře roste na břehu vodních nádrží. V zahradě ji můžeme použít pro podobné stanoviště a zaplnit tak obvykle prázdná místa pod stromy a keři, je vhodná také do přírodních zahrad, kde během let vytvoří pěkné porosty. Dobře se kombinuje jak s jinými cibulovinami, například narcisy, tak i s trvalkami.

Bledule jsou rostliny které se budou vracet rok co rok. Mají rády slunce i hluboký stín. Ve stínu, kde je o něco chladněji, pak kvetou déle, protože květiny nesnášejí přílišné horko.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinná stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule8/9 cm
Výška rostliny30 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Balení1 karta á 10 ks cibulí
Barvabílá
Množství10 cibulí
Místo pěstovánípolostinná stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule8/9 cm
Výška rostliny30 cm
Výsadba09 / 10 / 11
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM