Roundup Flexi 140 ml - koncentrát

Účinek 10 - 14 dní
Veřejné plochy
Zemědělská, orná půda
Postřikový přípravek ve formě koncentrátu pro ředění vodou.
Zobrazit více
100% (5 hodnocení)
214 Kč
bez DPH 176,61 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 120011
EAN: 5907487103819
Hmotnost: 0.2 Kg
popis
parametry
Soubory ke stažení

Roundup Flexi je totální postřikový herbicidní přípravek ve formě kapalného rozpustného koncentrátu s novým složením určený k hubení vytrvalých a jednoletých plevelů na orné půdě, v ovocných sadech mimo broskvoň, vinohradech, k likvidaci starých porostů trávníků pro jejich obnovu a na nezemědělské půdě - na hřištích, chodnících, parkovištích, hřbitovech, skladovacích plochách, dvorech a v areálech podniků a ostatních plochách, k likvidaci nežádoucí vegetace. 

V současnosti je Roundup nejpoužívanějším herbicidem, jehož účinnou látkou je glyfosát! Díky pokročilé technologii a mnoha letům zdokonalování je Roundup (pokud je použit správným způsobem) jedním z nejbezpečnějších herbicidů. Jedním z důvodů je to, že se deaktivuje při kontaktu s půdou a mikroorganismy ho rozloží. 

Všechny další kultivační práce se mohou provádět až v době, kdy se plně projevily příznaky účinku.

Pro snažší použití přípravku Roundup Klasik doporučujeme nákup tlakového postřikovače.

Přípravek na ochranu rostlin (pro neprofesionální uživatele). Používejte přípravky na ochranu rostlin bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

Doporučené dávkování:

Přípravek aplikujte na listy a ostatní zelené části nežádoucích plevelů. Při postřiku dbejte na rovnoměrné pokrytí listů přípravkem, tak aby kapalina nestékala. Nejlepší doba pro aplikaci je, když jsou listy zelené a když rostou, nejlépe tedy na jaře a v létě.

Vlastní dávka přípravku se řídí druhovou skladbou plevelů. Vyšší koncentrace přípravku urychluje účinnost. Základní dávka na většinu jednoletých jednoděložných a dvouděložných plevelů je 40 - 70 ml / 100 m2 na 2 l postřikové kapaliny. Na ničení odolnějších druhů plevelů, jako jsou např. pcháče, mléče, papmeliška lékařská, kopřiva dvoudomá, je nutné dávku zvýšit. 

 • brambor, kukuřice, sója a jiné plodiny, cukrovka, slunečnice (plevele jednoleté) 40 – 70 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (před setím, před výsadbou; max. 1x za vegetační sezónu)

 • brambor, kukuřice, sója a jiné plodiny, cukrovka, slunečnice (plevele vytrvalé) 70 – 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (před setím, před výsadbou )

 • nezemědělská půda (nežádoucí vegetace, nežádoucí dřeviny) 70 – 130 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 0 dní (opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

 • orná půda (plevele jednoleté) 40 – 70 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (po sklizni)

 • orná půda (plevele vytrvalé) 70 – 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (po sklizni)

 • réva vinná (plevele jednoleté, turanka kanadská) 60 – 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

 • réva vinná (pýr plazivý, pcháč, mléč) 70 – 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní (pro zkrmování na zeleno; opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

 • réva vinná (svlačec rolní, pampeliška lékařská, kopřiva dvoudomá) 160 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL 14 dní  (opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

 • sady ovocné mimo broskvoň (pýr plazivý, pcháč, mléč) 70 – 100 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

 • trávník – obnova porostu 70 – 130 ml / 2 l vody / 100 m2 / OL AT (opakovaná aplikace max. 200 ml / 100 m2 / rok)

AT – ochranná lhůta je dána odstupem mezi termínem aplikace  a sklizni ošetřené kultury.

Roundup FLEXI je možno aplikovat i bodově pomocí ručních knotových aplikátorů popř. štětcem. Používá se roztok Roundup FLEXI s vodou ředěný poměru 1:1. Tímto způsobem je možné hubit cíleně přerostlé plevele v záhonech, na skalkách, výsadbách i ohniska širokolistých plevelů v trávnících. Nátěrem řezných ploch odstraněných nežádoucích dřevin (nálety dřevin, staré ovocné stromy apod.) zabráníme jejich zmlazování. Ošetření je možné provádět celoročně s výjimkou mrazů a období silného toku mízy na jaře.

Pozor, neaplikujte přípravek za větrného počasí (vítr ho může odnést na rostliny, které chcete zachovat, za deště). Neaplikujte ráno, kdy je silná rosa, nebo pokud očekáváte během 3 hodin déšť - bylo by nutné ošetření opakovat, stejně tak za studeného počasí, nebo naopak za velkého horka.Účinek se zvyšuje za teplého počasí a dostatečného obsahu půdní vláhy. 

Vždy se držte příbalového letáku.

Výhody použití přípravku:

 • přípravek proti plevelům se systémovým účinkem pro aplikaci na list, určený k likvidaci širokého spektra jednoletých a víceletých plevelů

 • vizuální efekt hubení plevele 10 - 14 dní

 • Roundup působí v rostlině systémově, je přijímán výlučně zelenými částmi rostlin a translokován do celého rostlinného systému včetně podzemních orgánů a kořenů. Tím se docílí zničení podzemních i nadzemních částí zasažené rostliny. Není přijímán kořeny a nepůsobí na semena v půdě.

 • přípravek nezanechává žádná škodlivá rezidua v půdě - při styku s mikrobiálními a jílovými částicemi půdy je okamžitě odbouráván a postupně rozložen

 • ochraná lhůta 14 - 21 dní dle typu rostliny

 • všechny kultivační práce se mohou provádět až v době, kdy se plně projevily příznaky účinku

 • déšť do 3 hodin po ošetření účinek snižuje

Parametry

VýrobceMONSANTO
Aplikacepostřikem přímo na list
Balení140 ml
Dávkováníkoncentrát pro ředění vodou
Doba použitelnosti2 roky od data výroby
Ochranná lhůta14 - 21 dní dle typu rostliny
Účinná látkaGlyphosate 170 g / l
VýrobceMONSANTO
Aplikacepostřikem přímo na list
Balení140 ml
Dávkováníkoncentrát pro ředění vodou
Doba použitelnosti2 roky od data výroby
Ochranná lhůta14 - 21 dní dle typu rostliny
Účinná látkaGlyphosate 170 g / l
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM