Roundup - "randap"

V současnosti je Roundup nejpoužívanějším herbicidem, jehož účinnou látkou je glyfosát! Díky pokročilé technologii a mnoha letům zdokonalování je Roundup (pokud je použit správným způsobem) jedním z nejbezpečnějších herbicidů. Jedním z důvodů je to, že se deaktivuje při kontaktu s půdou a mikroorganismy ho rozloží.

Postřik na plevel Roundup (randap) patří mezi totální herbicidy, který hubí vzešlé plevele přes listovou plochu - listy a je rozváděn rostlinnými pletivy přímo až do kořenů rostlin. Předpokladem úspěšného hubení vytrvalých hluboko zakořeněných plevelů je vytvoření dostatečné plochy listů v době postřiku, aby se zabezpečil co největší příjem účinné látky do rostlin. Nejúčinnější jsou ošetření prováděná v době nasazení poupat nebo po odkvětu, kdy jsou rostliny v plném růstu. Příznaky působení jsou postupné vadnutí, žloutnutí, zasychání a hnědnutí zasažených rostlin. 

Roundup dokáže vyhubit i vytrvalé plevele nebo těžko hubitelné hluboko kořenící plevele, jako je např. křídlatka, bolševník, pýr plazivý, kopřiva, svlačec, pcháč apod.

Z hlediska bezpečnosti lidí, zvířat a životního prostředí je postřik Roundup, respektivě  úč.l. glyfosát jedním z nejneškodlivějším herbicidem na světě. Jeho toxicita je nižší než toxicita kuchyňské soli a dosahuje poloviny toxicity acylpyrinu. Glyfosát se v půdě a sedimentech pevně váže na jíl a organickou hmotu, takže nemůže být přijímán kořeny necílových rostlin a je velmi rychle odbouráván (inaktivován) mikrobiálními pochody. Použití  v II. OP  povrchových a podzemních vod.

Hlavních oblasti použití totálních herbicidů Roundup:

  • Roundup Klasik Pro, Roundup Biaktiv, Roundup Flex - hubení pýru plazivého  a ostatních plevelů na zemědělské, orné nebo nezemědělské půdě - veřejné plochy, železnice, údržba kolem silnic, budov, parkoviště, sportovní areály, chodníky, autobazary,.....

  • Roundup Klasik Pro, Roundup Biaktiv - ovocné sady a vinice - likvidace pýru plazivého, svlačce rolního, pcháče rolního, turanu kanadského a jiných víceletých a jednoletých plevelů. Hubení plevelů před výsevem obilovin a řádkových kultůr (např.brambor). Lesnictví - ničení plevelů a nežádoucích houštin a náletových dřevin, pařezové výmladnosti postřikem v pruzích, s ochrannou krytkou (školky) nebo celoplošně. Obnova pastvin - vyhubení přestárlých zaplevelených zatravněných ploch před kultivací nebo celkovou obnovou.

  • Roundup Biaktiv - vodní plevele - hubení rákosu a jiných vodních plovoucích a vynořených plevelů, odstranění břehových rostlin v odvodňovacích nebo zavlažovacích kanálech, rybnících, vodních pochách a nádržích.

  • Roundup Expres - likvidace plevele  při hobby použití na zahrádách a chalupách, kolem domů, stromů, záhonů, plotů, zámkové dlažbě apod.

nejprodávanější produkty
1
100% (3 hodnocení)
Účinek za 6 hodin
Roundup Expres 6h - 1,2 l rozprašovač
Přípravek k hubení plevelů určený k okam...
skladem
287 Kč
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
výrobci
+
dostupnost
+
výrobci
dostupnost
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 16
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 16

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.