Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

FLORIA Travní směs STÍN 1 kg

Směs pro trávník na zastíněných plochách.
Zobrazit více
95.56% (9 hodnocení)
299 Kč
bez DPH 266,96 Kč
Není skladem
katalogové číslo: 008504
EAN: 8594005002784
Hmotnost: 1 Kg
výrobce:Floria
Popis
parametry
Soubory ke stažení
Dotaz na produkt

FLORIA Travní směs STÍN je připravena z odrůdy trav vysoké kvality, které se vzhledově vyznačuje jemnými listy. Oproti jiným travním směsím se vyznačuje mírně odlišnými požadavky na růst a ke svému růstu nevyžaduje přímý sluneční svit. Nepotřebuje tedy dostatek slunečního svitu a dobře snáší vyšší vlhkost půdy. Díky této kvalitní travní směsi trávník vytváří jemný a hustý porost.

Travní směs STÍN je vhodná pro použití na zastíněných místech, plochách pod stromy, na místech zastíněných domy, zdmi apod.

Doporučený postup založení a péče o trávník:

výsev, hloubka setí je 0,5 - 1 cm:                    1 kg na cca 40 m2

Balení 1 kg vystačí cca na plochu 40 m2.

 • Příprava pozemku: Pozemek určený k osetí důkladně chemicky či mechanicky odplevelíme a upravíme do požadovaného tvaru a spádu. Pro zlepšení půdních vlastností přidáme do vegetační vrstvy podle potřeby písek, kvalitní zeminu či rašelinný substrát a povrch lehce utužíme. Půda by měla být 10-15 cm vysoká s pH v rozmezí hodnot 5,5 až 6,5.

 • Výsev: Vhodné období pro zakládání nového trávníku je od konce března do května a na podzim v září a říjnu při teplotě půdy nad 8 °C. V případě letního výsevu je nutné zajistit dostatečnou a pravidelnou závlahu. Před výsevem trávníku použijeme startovací dlouhodobě působící hnojivo. Tím dojde k podpoře počátečního růstu nových rostlinek a k rychlejšímu vývoji trávníku. Osivo rovnoměrně vysejeme na povrch a mělce ho hráběmi zapravíme do půdy, pozemek lehce přivalíme. Od zásevu až do vzejití porostu pozemek opatrně a často zavlažujeme, aby se půda nevysušila a aby klíčky nezaschly a nedošlo k jejich trvalému poškození, což by mělo vliv i na hustotu trávníku.

 • Sekání: Pravidelným kosením udržujeme výšku trávníku 2 - 3 cm, jednorázově neodstraňujeme při seči víc než jednu třetinu listové hmoty. Předpokladem kvalitního pokosení je dobře nabroušené sekací ústrojí.

 • Hnojení: 

  • První hnojení startovacím hnojivem zajišťuje mladým travním rostlinkám dostatečnou výživu po dobu prvních čtyř týdnů. Pak dodáme dlouhodobě působící trávníková hnojiva, která mu dodají barvu a zvýší hustotu a schopnost zátěže. 

  • Optimální plán hnojení pro zahradní trávníky se skládá z minimálně tří dávek dlouhodobě působících hnojiv během jednoho vegetačního období, tj. od března do konce října. 

  • Poslední hnojení se zvýšeným obsahem draslíku pro podporu dobrého přezimovaní aplikujeme na podzim. Vysoký obsah draslíku ochrání trávník před nepříznivými podmínkami během zimy, na jaře zase dodá ploše sytě zelenou barvu a pomáhá rychlejšímu „nastartování“ trávníku na začátku vegetace.

 • Zavlažování: V období sucha trávník podle potřeby zavlažujeme, nejlépe večer či v noci, kdy je menší výpar. Vhodnější jsou méně časté, ale vydatné závlahy, které provlhčí celou kořenovou zónu.

 • Odplevelení: Trávovité plevele je potřeba zlikvidovat již před zásevem trávníku. Dvouděložné plevele se z trávníku odstraní aplikací běžně dostupných selektivních herbicidů.

Výhody travní směsi:

 • speciální odrůdy trav, které se vyznačují jemnými listy

 • složení: Jílek vytrvalý Rival, Jílek vytrvalý Mondial, Kostřava červená Darwin, Kostřava červená Rosinante, Kostřava červená Salut, Kostřava rákosovitá Wolfpack, Kostřava rákosovitá Pure Gold, Lipnice luční Panduro 

 • ke svému růstu nevyžaduje přímý sluneční svit
 • snáší vyšší vlhkost půdy

 • vytváří jemný a hustý porost

 • určená pro použití na zastíněných místech, plochách pod stromy, na místech zastíněných domy, zdmi apod.

TIP: pro dokonalý trávník si v naší nabídce vyberete vhodná trávníková hnojiva a prostředky proti mechu a plevelům

Parametry

VýrobceFLORIA
Aplikacerozhozením a mělkým zapravením do půdy
Složeníspeciální odrůdy trav
Balení1 kg
Dávkování1 kg na 40 m2
Doba použitelnosti4 roky od data výroby
VýrobceFLORIA
Aplikacerozhozením a mělkým zapravením do půdy
Složeníspeciální odrůdy trav
Balení1 kg
Dávkování1 kg na 40 m2
Doba použitelnosti4 roky od data výroby
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal