+420 499 399 521Volejte v případě dotazů

Cesta k vaší zahradě vede přes Donapo

Značky

Agro

Yato

Floria

Kristalon

Natura

Semo

Světlice barvířská Orange Bowl

Soukvětí s oranžovým střapečkem nazývané nepravý šafrán.
Zobrazit více
100% (7 hodnocení)
25 Kč
bez DPH 21,74 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 9145
EAN: 8590396914507
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

Světlice barvířská Orange Bowl - mohutná, pěstitelsky nenáročná letnička dorůstající do výšky 120 cm. Soukvětí s oranžovým střapečkem blizen je vhodné k řezu za čerstva i k sušení. Oranžové blizny, nazývané nepravý šafrán, se používají k barvení plátna i pokrmů.

Carthamus tinctorius L.  / Požlt farbiarsky

Slunné stanoviště a jakákoli propustná půda budou světlici barvířské naprosto postačovat. Nesnáší totiž přemokření. Semena vyséváme přímo na stanoviště, rostlina má kůlový kořen a špatně snáší přesazování. 

Čím dříve na jaře světlice vysejeme, tím mohutnější rostliny z nich vyrostou a budou mít i více květenství na rozvětvených stoncích. Se zvyšujícími se teplotami je posilována jejich květní tvorba. Rostlinky začínají vzcházet již při teplotách 4 °C. Mladé rostliny pozbyly mrazuvzdornost, a tak v našich podmínkách pěstujeme světlice pouze z jarních výsevů.

Díky svému původu jsou rostliny světlice barvířské velmi odolné vůči suchu a také vůči kolísání teplot. Při pozdějších výsevech byste se pravděpodobně nedočkali správné zralosti semen, která by se dala sbírat jako osivo pro příští rok.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina3
Množství1g
Výsev03 / 04
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
VýrobceSEMO
Cenová skupina3
Množství1g
Výsev03 / 04
Místo výsevuzáhon
Místo pěstovánízáhon
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM