+420 499 399 521Volejte v případě dotazů

Cesta k vaší zahradě vede přes Donapo

Značky

Agro

Yato

Floria

Kristalon

Natura

Semo

Slunečnice roční Ballad F1

Trpaslík mezi slunečnicemi vhodný do nádob, výška 50 - 60 cm.
Zobrazit více
100% (5 hodnocení)
65 Kč
bez DPH 56,94 Kč
Není skladem
katalogové číslo: 9272
EAN: 8590396927200
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

Slunečnice roční Ballad F1 (Sunbuzz F1) - kompaktní slunečnice se světle zlato-žlutými květy s tmavšími bronzovými středy dorůstá výšky 50 - 60 cm. Tato slunečnice je trpaslík mezi slunečnicemi a je tak přímo ideální pro pěstování v nádobách. Vyséváme ji přímo do květináčů.

Z důvodu nedostatku osiva odrůdy BALLAD F1 je v sáčcích nabalena podobná odrůda SUNBUZZ F1. Děkujeme za pochopení.

Helianthus annuus / Slnečnica ročná

Slunečnice vyžadují slunné a chráněné stanoviště, hlavně proti prudkému větru, který může vyšší druhy snadno polámat či vyvrátit z kořenů. Ke svému zdravému růstu potřebují vzdušnou, propustnou a na živiny bohatou hlinitopísčitou půdu. Za teplých slunečných dnů jsou náročnější na zálivku – nedostatek vláhy se brzy projeví výrazným svěšením listů i květů. Po zálivce však rostliny obnoví velice rychle zásoby vody. Pokud je zemina dostatečně výživná, nemusíme je hnojit.

Co se týče nemocí, u slunečnic se takřka nevyskytují. Rostliny však strádají ve velmi vlhkém a stinném prostředí, což poznáte podle černání stonku těsně nad kořeny. Přemokření a nedostačující opora mohou zapříčinit totální zkázu: vyvrácení i s kořeny nebo zlámání stonku. 

Ze škůdců vegetují na slunečnicích nejčastěji mšice, jež se velmi rychle rozmnožují. Při sebemenším napadení bleskurychle zasáhněte pomocí insekticidních přípravků, jako je například ND Spruzit. 

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství13 semen
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstováníbalkón / záhon
VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství13 semen
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstováníbalkón / záhon
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM