+420 499 399 521Volejte v případě dotazů

Cesta k vaší zahradě vede přes Donapo

Značky

Agro

Yato

Floria

Kristalon

Natura

Semo

Měsíček lékařský Gitana Yellow

Proti půdním háďátkům
Proti mšicím a molicím
Tradiční letnička a bylina v netradiční barvě vhodná do truhlíků.
Zobrazit více
100% (7 hodnocení)
38 Kč
bez DPH 32,66 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 9096
EAN: 8590396909602
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

Měsíček lékařský Gitana Yellow - tradiční letnička a bylina v netradiční barvě s jazykovitými květy jasně žluté barvy, kompaktní rostlina vhodná do truhlíků, výška 30 cm. Měsíček lékařský je nenáročná větvená letnička s kopinatými, aromatickými listy. Roste na plném slunci i v polostínu.

Měsíček, kromě svých úžasných léčivých vlastností také obohacuje půdu jako zelené hnojení. Nejen, že po něm půda doslova pookřeje, ale měsíček dokonce dokáže odpuzovat škůdce tím, že chrání okolní rostliny podobně jako třeba aksamitník (afrikán). Měsíčky působí jako past na chytání škůdců, jako jsou mšice nebo molice tím, že produkují lepkavou mízu, která je pro ně přitažlivější a chutnější než plodiny v okolí. Pokud tedy měsíček vysejete kolem záhonů se zeleninou, budete mít jistotu, že se všichni škůdci dál nedostanou, protože je zachytí pás lepkavých měsíčků. Měsíček zároveň dokáže chránit půdu před invazí háďátek a dalších půdních škůdců.

Měsíček lékarský / Calendula officinalis L.

Měsíček je ozdobou každé zahrádky, pěstovat ho můžete ale klidně i v truhlíku. Nemusíte ho předpěstovávat. Semena, která jsou asi půl centimetru až centimetr velká a mají srpovitý tvar měsíce, se vysévají od konce března, samozřejmě pokud to teploty dovolí, až do léta, nejvhodnější je ale duben nebo začátek května.

Stanoviště zvolte slunné a pokud možno nepříliš zaplevelené, půda je nejlepší hlinito-písčitá, propustná, dobře zásobená živinami. Semena nevysévejte příliš hustě, aby měly rostlinky dostatek prostoru pro další růst. První květy se objevují zhruba za 10 až 12 týdnů. Rostlinu nepřehnojujeme dusíkem – bujně roste, ale slabě kvete. Pro prodloužení kvetení odstraňujeme odkvetlá soukvětí, tvořící se semena brzdí nasazování dalších květů. Každý rok je vhodné měnit plochu, kam měsíček vyséváte, aby se půda jednostranně nevyčerpávala.

Měsíček roste zvláště dobře po celou sezónu, protože má silné vláknité kořeny. Vytváří hustý porost, a tudíž jej můžeme použít jako krycí plodinu nebo jako živý mulč k ochraně půdy. Jednoduše zasejte semena měsíčku na podzim pro jarní krycí plodinu (mulč), nebo zasejte semena v polovině léta pro podzimní krycí plodinu kvůli ochraně půdy po celou zimu. Na podzim rostliny zaryjete do půdy, buďte si jistí, že jste pro vyčerpanou a unavenou půdu udělali velké plus. Měsíček dokáže chránit půdu před invazí háďátek a dalších půdních škůdců. Po zapravení rostlin do půdy byste měli vysévat další osivo nejdříve za dva týdny.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina4
Množství20 semen
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstováníbalkón / záhon
VýrobceSEMO
Cenová skupina4
Množství20 semen
Výsev04 / 05 / 06
Místo výsevuzáhon
Místo pěstováníbalkón / záhon
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM