Citronová tráva

Vytrvalá tropická tráva pěstovaná v mírném klimatu jako letnička.
Zobrazit více
97.14% (14 hodnocení)
65 Kč
bez DPH 56,94 Kč
Skladem
koupit
katalogové číslo: 5969
EAN: 8590396596901
výrobce:Semo
popis
parametry
Soubory ke stažení

CITRONOVÁ TRÁVA - vytrvalá tropická tráva pěstovaná v mírném klimatu jako letnička která vytváří velké trsy tenkých, šedozelených listů, dorůstajících do délky až 1 metr. Sklízejte vnější listy v době, kdy rostlina dostatečně zmohutní. Listy a stonky dodávají pokrmům citrónové aroma i chuť, nejsou ale kyselé. Rostlina je nezbytnou součástí thajských polévek, využívá se při přípravě drůbeže, ryb a mořských plodů.

Citronová tráva / Cymbopogon flexuosus (Nees ex Steud.) Will. Watson Cymbopogon citriodorus (DC.) Stapf

Vytrvalá tropická tráva vytváří velké trsy tenkých, šedozelených listů, dorůstajících do délky až 1 metr. Ideální pro pěstování v nádobách, silné sazenice můžeme rovněž vysadit na teplé a záhřevné místo na zahradě. Má ráda dobře propustnou, hlinitopísčitou půdu. Potrpí si na vydatnou zálivku, ale nesnáší přemokření – je proto výhodné zalévat ji až když půda vyschne. Rostlinu můžeme přezimovat při pokojové teplotě.

Semena mají fyziologicky nízkou klíčivost dosahující pouze 20 – 30%. Zbylá semena jsou dormantní a v prvním roce nevyklíčí. Vysévejte na povrch kvalitního substrátu a pouze jemně zasypte. Klíčí 14 – 30 dní při teplotě 20 – 25 °C. Po dobu klíčení zakryjte výsevní misku tabulkou skla nebo ji umístěte do PE sáčku.

Parametry

VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství0,4g
Výsev01 / 02 / 03
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstováníbalkón / záhon
Sklizeň07 / 08 / 09
VýrobceSEMO
Cenová skupina6
Množství0,4g
Výsev01 / 02 / 03
Místo výsevuve vytápěných prostorách (skleník, byt)
Místo pěstováníbalkón / záhon
Sklizeň07 / 08 / 09
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.

SOUHLASÍM