FLORIA Travní směs GOLF 1 kg

Směs pro trávník anglického typu.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
279,00 Kč
Není skladem
Nejsme plátci DPH
katalogové číslo: 008503
EAN: 8594005002760
Hmotnost: 1 Kg
výrobce:FLORIA
popis
parametry
Soubory ke stažení

FLORIA Travní směs GOLF je připravena z vybraných odrůd kvalitních trav, které se vyznačují úzkými a jemnými listy. Díky svému složení vytváří vysoce kvalitní jemný a na pohled velmi přitažlivý hustý trávník anglického typu, který snáší mírné zatížení. Trávník je náročnější na údržbu, vyžaduje časté a nízké sečení, vyrovnanou výživu a dostatečnou závlahu.

Travní směs FLORIA GOLF je svým složením určena pro zakládání reprezentativních trávníků či golfových hřišť v okolí firem a rodinných domů, tam kde požadujeme trávník anglického typu.

Doporučený postup založení a péče o trávník:

výsev, hloubka setí je 0,5 - 1 cm:                    1 kg na cca 40 m2

Balení 1 kg vystačí cca na plochu 40 m2.

 • Příprava pozemku: Pozemek určený k osetí důkladně chemicky či mechanicky odplevelíme a upravíme do požadovaného tvaru a spádu. Pro zlepšení půdních vlastností přidáme do vegetační vrstvy podle potřeby písek, kvalitní zeminu či rašelinný substrát a povrch lehce utužíme. Půda by měla být 10-15 cm vysoká s pH v rozmezí hodnot 5,5 až 6,5.

 • Výsev: Vhodné období pro zakládání nového trávníku je od konce března do května a na podzim v září a říjnu při teplotě půdy nad 8 °C. V případě letního výsevu je nutné zajistit dostatečnou a pravidelnou závlahu. Před výsevem trávníku použijeme startovací dlouhodobě působící hnojivo. Tím dojde k podpoře počátečního růstu nových rostlinek a k rychlejšímu vývoji trávníku. Osivo rovnoměrně vysejeme na povrch a mělce ho hráběmi zapravíme do půdy, pozemek lehce přivalíme. Od zásevu až do vzejití porostu pozemek opatrně a často zavlažujeme, aby se půda nevysušila a aby klíčky nezaschly a nedošlo k jejich trvalému poškození, což by mělo vliv i na hustotu trávníku.

 • Sekání: Pravidelným kosením udržujeme výšku trávníku 2 - 3 cm, jednorázově neodstraňujeme při seči víc než jednu třetinu listové hmoty. Předpokladem kvalitního pokosení je dobře nabroušené sekací ústrojí.

 • Hnojení: 

  • První hnojení startovacím hnojivem zajišťuje mladým travním rostlinkám dostatečnou výživu po dobu prvních čtyř týdnů. Pak dodáme dlouhodobě působící trávníková hnojiva, která mu dodají barvu a zvýší hustotu a schopnost zátěže. 

  • Optimální plán hnojení pro zahradní trávníky se skládá z minimálně tří dávek dlouhodobě působících hnojiv během jednoho vegetačního období, tj. od března do konce října. 

  • Poslední hnojení se zvýšeným obsahem draslíku pro podporu dobrého přezimovaní aplikujeme na podzim. Vysoký obsah draslíku ochrání trávník před nepříznivými podmínkami během zimy, na jaře zase dodá ploše sytě zelenou barvu a pomáhá rychlejšímu „nastartování“ trávníku na začátku vegetace.

 • Zavlažování: V období sucha trávník podle potřeby zavlažujeme, nejlépe večer či v noci, kdy je menší výpar. Vhodnější jsou méně časté, ale vydatné závlahy, které provlhčí celou kořenovou zónu.

 • Odplevelení: Trávovité plevele je potřeba zlikvidovat již před zásevem trávníku. Dvouděložné plevele se z trávníku odstraní aplikací běžně dostupných selektivních herbicidů.

Výhody travní směsi:

 • vybrané odrůdy kvalitních trav, které se vyznačují úzkými a jemnými listy

 • složení: Kostřava červená Tiffany, Kostřava červená Sergei, Kostřava červená Celia, Lipnice luční Platini, Lipnice luční Harmonie, Psineček tenký Lance

 • trávník anglického typu, jemný hustý porost s kobercovým efektem

 • trávník snáší mírnou zátěž

 • trávník je náročnější na údržbu, vyžaduje časté a nízké sečení 

 • trávník vyžaduje vyrovnanou výživu

 • vyžaduje dostatečnou a pravidelnou závlahu

 • určená pro zakládání reprezentativních trávníků či golfových hřišť v okolí firem a rodinných domů

TIP: pro dokonalý trávník si v naší nabídce vyberete vhodná trávníková hnojiva a prostředky proti mechu a plevelům

Parametry

VýrobceFLORIA
Aplikacerozhozením a mělkým zapravením do půdy
Složenísměs vybraných kvalitních travních odrůd
Balení1 kg
Dávkování1 kg na 40 m2
Doba použitelnosti4 roky od data výroby
VýrobceFLORIA
Aplikacerozhozením a mělkým zapravením do půdy
Složenísměs vybraných kvalitních travních odrůd
Balení1 kg
Dávkování1 kg na 40 m2
Doba použitelnosti4 roky od data výroby
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.