Lilie - Martagon Guinea Gold - 1 ks

Bohatě kvetoucí netradiční lilie, výška 80 cm.
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
Cena
153 Kč
(Cena bez DPH: 133,00 Kč)
Ukončen prodej 2021
katalogové číslo: 850505
EAN: 8712438520822
výrobce:Holansko
popis
parametry
Soubory ke stažení

Ohromující Lilie Martagon Guinea Gold je velmi poutavá svými elegantními hrozny bohatě pokrytými oranžově žlutými, jemně narůžovělými květy s drobnými skvrnkami směřovanými vetšinou dolů. Jedná se o vonnou lilii, která se bezpochyby řadí k těm nejzajímavějším lilií. Je velmi okouzlující i v kyticích jako řezaná květina do vázy. Tato pozoruhodná lilie představuje díky své jedinečné barvě dokonalou květinu pro přirozené vytváření hranic ve Vaší zahradě.

Lilie je přímo stvořená pro okraje záhonů, samostatně či ve skupinových výsadbách společně s jinými kvetoucími letními cibulkami, letničkami i trvalkami. Vhodné jsou i pro pěstování v nádobách kam se vysazují na jaře.

Lilie Martagon Guinea Gold kvete od června do července a dorůstá do výšky až 80 cm.

TIP: Pro dokonalý vizuální efekt doporučujeme lilie pěstovat ve skupinách minimálně po 3 cibulích.

Karta - Lilie - Martagon Guinea Gold (1 cibule)

Lilie jsou již dlouho oblíbenou rostlinou pro jejich nádherné, velké a živé květy a neuvěřitelná vůně je samozřejmě také velkým lákadlem. Když je pěstujete, zjistíte, že jsou velmi nenáročné na něco, co vypadá tak pohádkově exoticky. 

Pokud jde o půdu Lilie nejsou náročné. Důležité je aby byla úrodná a dobře odvodněná. Lilie vyžadují k svému růstu dobrou půdní vlhkost, půda nesmí být příliš suchá. Můžete si pomoct i kompostem, který pomáhá zlepšit odtok v jílovité půdě a v písčitých půdách pomáhá naopak zadržovat vlhkost, kterou Vaše cibulky budou potřebovat. Pokud máte těžkou půdu nebo půdu s vysokým obsahem jílu, je dobré před výsadbou přidat velké množství kompostu a trochu písku, aby se usnadnilo odvodnění. Při výsadbě do nádob doporučujeme použít kompost.

Místo jim vyberte na plném slunci nebo v polostínu stínu. Cibule zasaďte do půdy na podzim, nejlépe v říjnu, zhruba 15 - 20 cm hluboko špičatou stranou nahoru a 15 - 20 cm od sebe. Po výsadbě zakryjte cibulky zpět půdou nebo připraveným kompostem. Po výsadbě cibulky zalijte, aby se v půdě dobře usadily. Pokud budete lilie pěstovat na plném slunci půdu zamulčujte, aby se nepřehřívala, lilie mají rády nízké teploty půdy.

Po odkvětu začněte omezovat zálivku, aby se cibule zatáhly a předešli jste případné hnilobě. Listy a stonek před odejmutím nechejte úplně odumřít.

Cibuloviny jsou balené v kartách s barevným obrázkem. Základní údaje o pěstování formou piktogramu.

Cibuloviny nejsou mořené.

Parametry

VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 1 ks cibule
Barvažlutá
Množství1 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 16 / 18 cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
VýrobceJUB HOLLAND
Balení1 karta á 1 ks cibule
Barvažlutá
Množství1 cibule
Místo pěstovánípolostinné stanoviště / slunné stanoviště
Země původuHolansko
Velikost cibule obvod 16 / 18 cm
Výška rostliny80 cm
Výsadba09 / 10
Doba květu06 / 07
Rozteč mezi rostlinami15 - 20 cm
Mrazuvzdornáano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu.